“Найвище сміттєзвалище планети”: Непал відправить експедицію на Еверест, щоб прибрати сміття

Дата: 12 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Влада Непалу відправляє спеціальну експедицію на найвищу гору планети Еверест, щоб прибрати сміття та забрати мертві тіла, які її засмічують.

Про це повідомляє видання France 24.

Комерційний альпінізм на Еверест за останні десятки років набув масового характеру: станом на початок липня минулого року на найвищу гору світу піднялися понад 9 тисяч людей. 

“Ми пишаємося Еверестом, але нас звинувачують у тому, що ми не в змозі очистити його. Зараз ми об’єдналися, щоб очистити гору”, – цитують слова керівника департаменту туризму Непалу Данду Гхіміре журналісти. 

За даними влади Непалу, туристи несуть із собою тонни сміття: пластикові пляшки, намети, поламане альпіністське спорядження та навіть трупи людей. Альпіністів, які помирають під час піднімання, зазвичай не спускають вниз, а тому їхні тіла залишаються на горі протягом десятків років. Один з найвідоміших альпіністів, який таким чином залишився на Евересті, отримав прізвисько “зелені чоботи”; його тіло слугує для інших альпіністів умовною позначкою.

Із 2014 року Міністерство туризму і громадської авіації Непалу ухвалило рішення про те, що кожен альпініст, який піднімається на Еверест, після повернення повинен винести зі схилу гори не менше 8 кілограмів сміття, проте й це правило не допомагає змінити екологічну ситуацію на Евересті на краще.

За даними видання, команду з 14 членів влада Непалу відправить до базового табору альпіністів на Евересті після 25 квітня. У їхніх планах зібрати 11 тонн сміття. Ще декілька команд вирушать на вищі точки гори, де проведуть 15 днів. 

Як відомо, 93% українців вважають охорону довкілля важливим питанням, а 87% переконані, що можуть особисто відігравати роль у його захисті. Останнім часом в Україні частіше почали говорити про необхідність сортування сміття та заборону пластикових виробів. Нещодавно організація “Україна без сміття” запустила в роботу чат-бота, який навчить вас правильно сортувати сміття

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter