Найчастіше військові скаржаться Омбудсману на відсутність відпусток і невиплату допомоги після поранень
З початку цього року Омбудсман України отримав близько 4 тисяч звернень від чинних військовослужбовців, більшість із яких стосується відмови в наданні відпусток та невиплати грошової допомоги після отриманих поранень.
Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів на преспідході в Харкові, пише Укрінформ.
Лубінець зазначив, що протягом цього року до офісу Омбудсмана надійшло значне число звернень від чинних військових – близько 4 тисяч. За кожною скаргою проводилася юридична перевірка та реагування.
Найпоширенішими проблемами, за словами Уповноваженого, є порушення права на відпустку та невиконання зобов’язань щодо виплати фінансової допомоги після поранень.
Крім того, Омбудсман отримував і окремі звернення щодо незаконних дій з боку командирів.
Щодо ймовірних зловживань у 211 понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ, Уповноважений поки що не розкрив точної кількості потерпілих, пояснивши це конфіденційністю слідчих дій.
Він також повідомив, що перші скарги на цю ситуацію надійшли ще у вересні цього року. Наразі перевіряється не лише інформація, яка стала відомою нещодавно, але й реакція на раніше отримані звернення.
Нагадаємо, що напередодні журналісти “Української правди” опублікували фото заяв бійців 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ, які скаржилися на вимагання та побиття, а також показали світлину, на якій Владислав Пастух (син начальника штабу, командир одного зі взводів у першому батальйоні бригади) на тлі прив’язаного до хреста військовослужбовця.
Натомість увагу прокуратури щодо бригади привертали історії нібито про нескладання адмінпротоколів за вживання алкоголю та зведення бійцями будинку в Хмельницькій області замість виконання бойових завдань.