Нацрада забрала ліцензію у “112 Україна”

Дата: 26 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовилася продовжувати ліцензію на цифрове мовлення телеканалу “112 Україна”.

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомив член Нацради Сергій Костинський.

Gepostet von Сергій Костинський am Donnerstag, 26. September 2019

Рішення щодо “112 Україна” Нацрада ухвалила на засіданні, де розглядала справи п’яти регіональних компаній, які ретранслювали ефір телеканалу. За словами членів ради, телеканал виграв конкурси в багатьох областях, залишивши глядачів без регіональної журналістики.

На засіданні Костинський зауважив, що телеканал систематично порушував умови ліцензії та отримав кілька попереджень. На відмову в продовженні ліцензії Нацрада нібито пішла, оскільки медіа не усунуло порушень, про які йому казали з 2014 року.

Зі свого боку керівництво каналу вже виступило з осудом такого рішення, яке встигли назвали цензурою.

“Міжнародна редакційна рада телеканалу “112 Україна” розцінює рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення України як упереджені і політично мотивовані дії регулятора, наслідком яких є подальший наступ на права журналістів і обмеження свободи слова в Україні. Нацрада в черговий раз продемонструвала, що діє насамперед як каральний орган і є загрозою для дотримання головних принципів функціонування ЗМІ в демократичному суспільстві”, – наголосили на каналі. 

На ситуацію з позбавленням ліцензії “112 Україна” вже відреагували й у Офісі президента.

“Офіс Президента України стежить за ситуацією щодо телеканалу “112 Україна”. Переконані, що свобода слова є невід’ємною частиною демократичної держави. Водночас усі мовники мають дотримуватися законодавства та умов ліцензії”, – наголосили в заяві на сайті офісу. 

Офіс Президента України стежить за ситуацією щодо телеканалу «112 Україна». Переконані, що свобода слова є невід’ємною…

Gepostet von Офіс Президента України am Donnerstag, 26. September 2019

Водночас у Зеленського також анонсували оновлення складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: 

“Сподіваємося, що це допоможе унормувати ситуацію на телевізійному ринку відповідно до закону і базових принципів демократії”.

Як відомо, нещодавно РНБО заявила, що досі продовжує перевірку юридичних осіб, які мають стосунок до телеканалів “112” і “NewsOne”, на причетність до тероризму. Цьому передувало звернення парламентарів минулого скликання Верховної Ради, які вимагали від відомства заблокувати активи, які перебувають у власності медіа, анулювати їхні ліцензії та заборонити користуватися радіочастотним ресурсом. 

Одразу після вимоги парламентарів ввести обмеження низка експертів наголошувала, що санкції в Україні можна запроваджувати тільки проти іноземних держав та іноземних юридичних і фізичних осіб, а обидва медіа такими не є. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter