Нацрада з питань телебачення і радіомовлення затвердила перші підзаконні акти до Закону “Про медіа”

Дата: 19 Травня 2023
A+ A- Підписатися

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення України на засіданні 18 травня затвердила одинадцять підзаконних актів у межах впровадження норм Закону “Про медіа”.

Про це повідомили на сайті державного регулятора.

Джерело: пресслужба Нацради з питань телебачення і радіомовлення

Серед ухвалених документів такі:

 • Положення про особливості ліцензування та реєстрації у сфері медіа в період дії воєнного чи надзвичайного стану;
 • Порядок подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяв щодо ліцензування суб’єктів у сфері медіа;
 • Методика розрахунку ліцензійного збору та плати за внесення змін до Реєстру суб’єктів у сфері медіа;
 • Порядок подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяв щодо реєстрації суб’єктів у сфері медіа;
 • Порядок подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяви щодо реєстрації іноземних лінійних медіа;
 • Положення про особливості процедури застосування до суб’єктів у сфері медіа в період дії воєнного чи надзвичайного стану заходів реагування за грубі порушення вимог законодавства;
 • Форми відомостей про структуру власності;
 • Порядок замовлення розрахунків щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб мовлення, у тому числі для потреб тимчасового мовлення, з метою створення каналів мовлення та/або ефірних багатоканальних електронних комунікаційних мереж;
 • Порядок ведення Реєстру суб’єктів у сфері медіа;
 • Види форматів лінійних аудіовізуальних медіа;
 • Порядок проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України” та припинення їхніх повноважень.

Члени Нацради не розглянули три проєкти нормативно-правових актів, оскільки вони потребують подальшого обговорення зі всіма учасниками процесу імплементації положень закону:

 • Порядок здійснення офіційного моніторингу та проведення перевірок суб’єктів у сфері медіа;
 • Перелік подій значного суспільного інтересу;
 • Порядок видачі та анулювання дозволів на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення.

Держрегулятор без зауважень погодив низку проєктів актів Кабміну, серед яких — документ, розроблений для приведення постанов уряду у відповідність до Закону “Про медіа”.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про медіа”, ухвалення якого Єврокомісія визначила одним із критеріїв для оцінки руху України в ЄС, 29 грудня 2022 року. Цей документ внесли до парламенту ще 2020 року. Через два роки, у серпні 2022-го, його ухвалили в першому читанні й підтримали в другому читанні 13 грудня.

Документ має забезпечити конкурентний медіаринок із правилами для всіх незалежним регулятором та відповідати аудіовізуальній директиві ЄС.

Згідно з пунктом 37 Прикінцевих та перехідних положень, регулятор упродовж трьох місяців із дня набуття ним чинності має затвердити нормативно-правові акти, зразки документів, передбачені Законом “Про медіа”.

Перші 14 підзаконних актів Нацрада винесла на громадське обговорення 6 квітня 2023 року, 20 квітня — ще два. Вони оприлюднені на офіційному вебсайті Національної ради у розділі “Діяльність” — “Проєкти для громадського обговорення”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: