Нацрада вважає зауваження ZMINA щодо виборів Наглядової ради Суспільного “тиском”, але інформацію перевірить
Громадська комісія при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення назвала “певним тиском” заяву Центру інформації про права людини (ZMINA), в якій висловлене застереження щодо можливої участі в конференції з обрання члена Наглядової ради Суспільного фейкових правозахисних громадських організацій, але пообіцяла перевірити їхні дані.
Про це повідомляється на сайті Нацради.
Усього Нацрада, що обирає членів наглядового органу Суспільного мовника від громадськості, отримала документи від 64 об’єднань і асоціацій. Закон висуває такі вимоги до ГО:
- бути громадським об’єднанням або асоціацією;
- діяти не менше як три роки у відповідній сфері;
- членами організації мають бути авторитетні у своїй сфері особи;
- діяльність організації має бути активною (упродовж останніх трьох років вони організовують періодично, не рідше ніж декілька разів на рік, громадські заходи щодо проблем, які існують у відповідній сфері: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).
“Проте з поданої інформації не завжди зрозуміло, чи здійснює та чи та організація активну діяльність, чи належать її заходи до правозахисної сфери. У деяких випадках треба уточнити дані, що наведені в різних документах, і між ними є розбіжності”, – йдеться у повідомленні на сайті Нацради.
Під час засідання Громадська комісія вирішила не допускати до участі в конференції також організації, які за своєю юридично-організаційною формою є благодійними фондами, й ті, що подали неповний пакет документів.
Водночас комісія додатково звернеться до понад 30 об’єднань і асоціацій, у документах яких недостатньо інформації про їхні заходи, для отримання підтверджених даних про активну самостійну чи спільну з іншими ГО роботу у правозахисній сфері: ті мають подати їх до кінця робочого дня 27 вересня.
Наступне засідання Громадської комісії відбудеться 28 вересня о 16:00.
Нагадаємо, що 20 вересня ГО “Центр інформації про права людини” (ZMINA) оприлюднив відкрите звернення до голови Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк, голови та членів Громадської комісії з питань проведення конференцій.
У ньому йдеться про те, що до складу Наглядової ради Національного суспільного телебачення і радіомовлення своїх представників делегували фейкові правозахисні організації: їхня мета – обрати до цього органу свого представника.
Заяви від ГО та асоціацій у правозахисній сфері для участі в обранні члена Наглядової ради оприлюднені на сайті НСТУ.
Аналіз поданих та оприлюднених документів від ГО наведений у додатку.