Нацрада призначила перевірку “Інтера” за скаргою Омбудсмана про порушення прав 12-річної дівчинки

Дата: 20 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 19 жовтня призначила позапланову перевірку телеканала “Інтер” за скаргами Уповноваженої Верховної Ради з прав людини та видання  “Детектор медіа” на випуски програми “Стосується кожного” про 12-річну дівчинку, яка народила дитину.  

Про це написав у Фейсбук член Нацради Сергій Костинський.

За його словами, рішення було прийнято членами Національної ради одноголосно.

На думку регулятора, в передачі була поширена конфіденційна інформація про дитину та розкриті її персональні дані. Більш того, характер передачі також міг травмувати дівчинку.

Перевірка буде проведена в найближчі тижні.

Костинський нагадав, що в аналогічній ситуації Національна рада застосувала санкцію “попередження” до телеканалу “СТБ”, а при повторному правопорушенні – призначила штраф у розмірі 1,6 млн грн.

Член нацради уточнив, що “попередження” – це санкція, яка застосовується до телерадіоорганізацій, згідно з законом. Наступний рівень санкцій – штраф. Третій рівень – звернення до суду щодо анулювання ліцензії.

Як відомо, Омбудсман Валерія Лутковська звернулася до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення через порушення телеканалом “Інтер” прав дитини у програмах про 12-річну дівчинку, яка завагітніла і народила дитину. Йдеться про сюжети програми “Стосується кожного”, які вийшли в ефір 9 та 13 жовтня 2017 року.

“По суті в ефірі 12-річній дитині ставились запитання стосовно того, хто є батьком дитини, скільки разів із чоловіком, який може бути батьком дитини, були сексуальні стосунки, чи було це із застосуванням насильства, чи був опір з боку дитини тощо”, – йдеться у зверненні Валерії Лутковської.

З точки зору Уповноваженого, такі запитання можуть бути поставлені винятково слідчим в ході проведення досудового розслідування, яке здійснюється з урахуванням принципу таємниці слідства, і тільки в ході судового розгляду, який так само може бути закритим, ця інформація може бути використана для визначення вини або невинуватості особи. В даному ж випадку ця інформація була випущена в ефір на широку аудиторію. Більше того, оскільки після проведення відповідних аналізів чоловік, про якого йшлося як про ймовірного батька дитини, своє батьківство заперечив, в ефірі було взято аналіз ДНК ще у декількох осіб, що потенційно вказує на те, що 12-річна дитина мала сексуальні стосунки з декількома чоловіками. Такі речі є неприпустимими, оскільки інформація, яка була поширена в ефірі, може завдати дитині лише шкоди.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: