Нацрада перевірить “112 Україна” на предмет розпалювання ворожнечі

Дата: 12 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу “112 Україна” через ознаки розпалювання ворожнечі.

Про це повідомляється на сайті Нацради.

Перевірку призначено на підставі моніторингів ефіру ТОВ “Телерадіокомпанія “112-ТВ”, проведених у вересні-жовтні 2018 року, а також звернень народного депутата України Тетяни Ричкової, понад 30 громадян і низки громадських організацій, а також у зв’язку із зафіксованими ознаками порушення норм Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.

Як зазначає регулятор, у своїх листах громадяни і представники громадянського суспільства нарікають на порушення правил розповсюдження інформації, журналістських стандартів, використання мови ненависті й ворожнечі, а також поширення в ефірі телеканалу “112 Україна” інформації, яка, на думку заявників, є кліше російської пропаганди, підриває основи державності, провокує на протести, маніпулює думкою людей.

Перевірка мовника стосуватиметься відповідності його програм частині першій статті 28 Закону України “Про інформацію”, згідно з якою інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, скоєння терористичних актів, посягання на права і свободи людини. А також перевірятимуть на відповідність абзацам четвертому та дев’ятому частини другої статті 6 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, згідно з якими не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Після перевірки Національна рада розгляне всі матеріали й ухвалить відповідне рішення.

Як відомо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій пропонує Раді національної безпеки та оборони ввести санкції щодо компаній, які входять до структури власності телеканалів “112 Україна” і NewsOne.

Група народних депутатів зареєструвала цю постанову щодо двох телеканалів у відповідь на петицію щодо “припинення антиукраїнської діяльності телеканалів “112 Україна” та NewsOne.

9 жовтня на сайті президента України зареєстрована петиція “Щодо недопущення придушення свободи слова в Україні та застосування санкцій до мовників телеканалів “112 Україна” та NewsOne”.

Автор петиції, юрист каналу “112 Україна” Василь Сметана, вважає постанову Верховної Ради щодо санкцій “результатом штучної та брудної політтехнології, а застосування санкцій до незалежних українських телерадіоорганізацій в демократичній та правовій державі, якою відповідно до Конституції є Україна, неприпустимим”.

“Закриття телеканалів без рішення суду стане вироком і правопорядку”, – йдеться в петиції.

11 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову перевірку ТОВ “Новини 24 години” (NewsOne), щоб перевірити інформацію про структуру власності цього телеканалу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: