На Українському тижні моди вчать безпечному сексу і тестують на ВІЛ

Дата: 06 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

В рамках Українського тижня моди, що проходить з 4 по 9 лютого, представництво організації АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) проводить заходи із запобігання розповсюдженню ВІЛ.

Крім інсталяції на тему безпечного сексу, присвячену Міжнародному дню презерватива, організатори проводять майстер-класи з правильного надягання презервативів, лекції з безпечного сексу та безкоштовне експрес-тестування на ВІЛ, повідомили у прес-службі AHF Ukraine.

Також під час заходів безкоштовно роздають презервативи. Загалом протягом 5 днів під час роботи Креативного простору, де відбуваються заходи, організатори запланували роздати більш ніж 20 000 презервативів.

“Презервативи є ефективним засобом захисту від інфікування ВІЛ та інших хвороб, що передаються статевим шляхом. Ми впевнені, що презервативи – це незмінний атрибут кожної людини, адже зараз основним шляхом передачі ВІЛ є саме статевий шлях (62%). Ми хочемо зробити презерватив модним та доступним”,  зауважив Сергій Федоров, голова AHF Ukraine.

За словами організаторів, Міжнародний день презерватива – традиційна соціальна акція, що проходить в багатьох країнах світу й спрямована на подолання епідемії ВІЛ/СНІД та популяризації презерватива, як основного засобу для захисту від інфікування.

Попри низьку собівартість виробництва, ціна на презервативи в Україні достатньо висока. Сьогодні ціна на презервативи в Україні стартує від 10 гривень, середня ціна – 30 гривень, тому, на думку організаторів, вони стають недоступними для багатьох українців.

“За 4 роки ми поширили в Україні майже 2 млн. презервативів. Але сьогодні ми закликаємо уряд України в рамках програм подолання епідемії ВІЛ/СНІД почати закуповувати та розповсюджувати презервативи з метою профілактики інфікування ВІЛ. Безкоштовні презервативи мають бути широко доступні для тих, хто не може дозволити собі їх придбати, а також в усіх закладах охорони здоров’я, що надають послуги вразливим до ВІЛ групам”,  каже Зоя Шабарова, керівник Європейського бюро AHF.

Відомий дизайнер Олексій Залевський підтримав соціальну акцію. Саме за його ескізами була розгорнута унікальна екстравагантна інсталяція. На своєму показі 7 лютого Олексій Залевський також представить кілька унікальних моделей концептуального вбрання. Таким чином дизайнер приєднується до гасла Всесвітнього дня презерватива й проголошує через творчість, що “презервативи – завжди в моді”.

За даними AHF, всього з 1987 року в Україні зареєстровано 297 422 випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 41 706 осіб. 132 714 осіб з ВІЛ-інфекцію перебувають під медичним наглядом.

Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції реєструються в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській областях, а також у м. Києві. Головним шляхом передачі ВІЛ є статевий. Значна кількість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються серед людей віком від 25 до 49 років. Спостерігається тенденція до зростання нових випадків інфікування ВІЛ серед людей старше 50 років.

Фундацію AHF – AIDS Healthcare Foundation було створено у 1987 в місті Лос-Анджелесі, як невелике громадське об’єднання, члени якого намагалися полегшити страждання людей, що були приречені на смерть від СНІДу. На сьогодні в рамках реалізації комплексних медичних програм, AHF разом з партнерами надає догляд, лікування та послуги більш ніж для 680 000 пацієнтів, що живуть з ВІЛ у 39 країнах Африки, Азії, Європи, Латинської і Північної Америки.

В 2015 році послугами з тестування на ВІЛ в рамках глобальної програми тестування AHF скористалися 3 826 649 осіб, було виявлено 113 947 позитивних результатів. Більша частина тих, хто отримав позитивний результат тесту, вже зв’язана з лікуванням. Це означає, що у 30-денний термін клієнт звертається до медичної установи, де йому призначають лікування ВІЛ інфекції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: