На Майдані вшанували жертв депортації кримських татар

Дата: 18 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Кримські татари зібралися на Майдані Незалежності у Києві, щоб вшанувати жертв депортації 1944 року. У Сімферополі затримано учасників автопробігу, присвяченого роковинам трагедії.

Як повідомляє “Українська правда” з посиланням на “Інтерфакс – Україна“, з імпровізованої сцени на Майдані Незалежності виступили лідери кримськотатарського народу та їхніх національних організацій, народні депутати і громадські активісти. Вшанувати пам’ять постраждалих під час тих подій прийшли близько 1500 людей.

На початку заходу учасники, серед яких були як представники кримськотатарського народу, так і небайдужі до цієї трагедії мешканці та гості столиці, виконали гімни України та кримськотатарського народу, потім імам прочитав молитву.

У виступах лунали заклики не забувати про необхідність повернення Криму. Учасники тримали в руках прапори України, кримськотатарського народу, а також плакати “Геть російських окупантів з Криму”, “Вічна пам’ять жертвам геноциду кримського народу”, “1944 – 2014 – знову депортація”, “18 травня – ми всі кримські татари”.

Як пише портал “Крим. Реалії“, з нагоди трагічної дати у мечетях Криму відбувся молебен. У Сімферополі співробітники російських силових спецпідрозділів заблокували автозаками на автостанції “Західна”, а потім затримали учасників автопробігу, присвяченого Дню пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Близько 60 людей відвезли до райвідділу на вулиці Павленка. Згодом родичі затриманих та очевидці подій розповіли, що у затриманих після двогодинної бесіди почали знімати відбитки пальців.

За деякими даними, понад 183 тисяч кримських татар з Криму було перевезено у Середню Азію, Сибір і на Урал, за офіційною причиною – через співпрацю деяких кримських татар з нацистською Німеччиною. Депортація розпочалась вранці 18 травня 1944 року, а завершилась о 16:00 20 травня. Представникам цього народу було заборонено повертатись на батьківщину до 1989 року. Щороку в Криму до річниці депортації відбувалися масові заходи, зокрема жалобний мітинг у центрі Сімферополя. Після анексії Криму місцева влада заборонила подібні заходи та заявила, що проводитиме їх у “новому форматі”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter