На ліквідацію ґендерного розриву піде 100 років – дослідження
До 2030 року жодна країна в світі не зможе досягти повної рівності статей через шкідливі ґендерні норми по відношенню до жінок і дівчат.
Такого висновку за результатами проведеного дослідження дійшли у благодійної організації Plan International, що розвиває права дітей і рівність дівчат, повідомляє Euronews.
Виконавча директорка організації Енн-Бріґітте Альбректсен звернула увагу на те, що хлопчики та дівчата й досі повинні відповідати прийнятим нормам і виправдовувати очікування щодо їх поведінки та уготованої їм ролі в суспільстві. До шкідливих ґендерних норм, зокрема входять:
- уявлення про те, що чоловік повинен відігравати провідну роль в сексуальних та інших стосунках, тоді як для жінок і дівчат вготована роль покірних жертв;
- припущення, що чоловіки мають більше прав на роботу, ніж жінки, що часто призводить до ґендерного розриву в показниках зайнятості;
- впевненість, що робота по дому і догляду за дітьми є обов’язком тільки жінок;
- стереотип про те, що наука і техніка – чоловічі галузі знань.
Про підтримку шкідливих ґендерних норм свідчить проведене Plan International опитування. Так п’ята частина чоловіків (21%) у Німеччині вважає, що в ситуації, коли бракує робочих місць, чоловіки мають більше прав на роботу, ніж жінки. 81% опитуваних жінок у Бельгіїї завили, що кожного дня займаються приготуванням їжі та хатніми справами. Кількість чоловіків менша в два з половиною рази, та сягає 33%.
Крім того, в Німеччині 32% чоловіків вважають виправданим побиття подруги чи дружини в певних обставинах. Тієї ж думки дотримуються 16% жінок у Швейцарії та 13% жінок в США.
В організації наголосили, що розширення прав жінок і дівчат разом з досягненням ґендерної рівності є однією з цілей сталого розвитку, прийнятих світовими лідерами 2015 року.
Проте минулоріч ґендерний розрив збільшився і тепер на його повну ліквідацію буде потрібно не 83, а 100 років. Аби зменшити розрив спеціалісти Plan International рекомендують зробити наступні кроки:
- інвестувати в ініціативи, спрямовані на усунення шкідливих ґендерних норм;
- зайняти непримиренну позицію щодо домагань і насильства стосовно жінок;
- відмовитися від маркетингу та реклами, в яких використовують шкідливі ґендерні стереотипи;
- створювати більш сприятливі для сімейного життя умови праці, що стимулюватимуть чоловіків займатися вихованням дітей нарівні з жінками;
- боротися з гендерною упередженістю при наймі на роботу;
- запроваджувати програми наставництва для дівчат і жінок, особливо в тих сферах діяльності, де вони представлені недостатньо (цифрові технології, точні науки, техніка).