На КПВВ з Кримом надаватимуть меддопомогу постраждалим від викидів на “Кримському титані”

Дата: 06 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

На контрольно-пропускних пунктах “Каланчак”, “Чаплинка” і “Чонгар” на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом поставлять намети державної служби з надзвичайних ситуацій та надаватимуть медичну допомогу громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу “Кримський титан” у Армянську.

Про це повідомляє Юсуф Куркчі, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО, пише Центр журналістських розслідувань.

За його словами, до розгортання наметів ДСНС чергування для надання допомоги постраждалим від хімічної викидів, які перетинають адмінкордон з окупованим Кримом, нестимуть бригади швидкої допомоги.

“Наші громадяни, які їдуть із окупованого Криму, скаржаться на погіршення самопочуття – печуть очі, утруднене дихання. Щойно спілкувався з головою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим. Прийнято рішення про розгортання на КПВВ наметів Держслужби з надзвичайних ситуацій, де людям буде надаватися необхідна медична допомога. До їх розгортання чергуватимуть бригади швидкої допомоги”, – сказав  Куркчі.

Він також повідомив, що громадянам, які прямують до тимчасово окупованого Росією Криму, пропонуватимуться засоби захисту – марлеві маски. Водночас заступник міністра радить без нагальної потреби не відвідувати Крим.

“Якщо немає нагальної потреби, краще відкласти поїздку. Принаймні до з’ясування справжніх причин, джерела і характеру зараження довкілля внаслідок виробничої діяльності титанового заводу. Наразі в Херсонській області працює спеціальна урядова робоча група, відібрані зразки повітря і ґрунту, чекаємо на результати аналізів”, – повідомив Юсуф Куркчі.

Як повідомив Центру журналістських розслідувань Віктор Вакараш, заступник міністра екології та природних ресурсів України, 6 вересня спеціальна міжвідомча робоча група розпочала перевірку екологічного стану прикордонних з окупованим Кримом районів Херсонщини. Робоча група створена за розпорядженням прем’єр-міністра України.

Після хімічних викидів з кислотонакопичувача заводу “Кримський титан”, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу, що спричинили погіршення стану здоров’я мешканців Армянська, підприємство не зупинило роботу, як заявляли чиновники Криму і Росії. Із труб підприємства, що виробляє діоксид титану, йде дим, печі зупинять лише за тиждень.

Помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов повідомив Центру журналістських розслідувань, що з 2 вересня прикордонники загону, які несуть службу на межі з окупованим Кримом, кожного дня фіксують наявність отруйних хімічних речовин у повітрі в Чаплинському та Каланчацькому районах Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу “Кримський титан”.

Комісія Херсонської обласної екоінспекції в п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області. 

За версією української розвідки, причиною хімічних викидів стало потрапляння снарядів у технологічні ємності під час тренувань підрозділів збройних сил Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: