На Хмельниччині школяра засудили за булінг учителя

Дата: 05 Березня 2019
A+ A- Підписатися

На Хмельниччині Нетішинський міський суд ухвалив перше в Україні рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності школяра за вчинення булінгу щодо вчителя. 

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Нацполіції області. 

Як розповіли правоохоронці, цькував учителя старшокласник. Він систематично ображав його та психологічно тиснув. Суд визнав школяра винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею Адміністративного кодексу України щодо цькування учасника освітнього процесу. Тепер матір хлопця має виплатити вчителю штраф у розмірі 850 гривень. 

Нагадаємо, що в лютому цього року Бориспільський міськрайонний суд Київської області вперше в Україні виніс вирок за булінг у соцмережах. Виявилось, що школярка бориспільської школи виклала інтимні фото однолітки в Instagram. За це її батьки сплатили штраф. 

Як відомо, у грудні 226 народних депутатів Верховної Ради проголосували за доповнення статті 173 КУпАП поняттям “булінг”. Цькування неповнолітнього відтепер карається штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, карається штрафом від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин. За булінг, скоєний малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідають батьки кривдника, які сплачуватимуть штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Також новий документ передбачає стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі 850–1700 грн. Проте адміністративну відповідальність учителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter