На Харківщині міліція вимагала гроші в ромів, погрожуючи зоною АТО

Дата: 14 Січня 2015
A+ A- Підписатися

У школі-інтернаті, де перебувають вимушені переселенці, зокрема і 20 ромів, стався конфлікт між сім`єю ромів та працівниками міліції.

Юристи Центру при громадській духовно-просвітницькій організації «Чачімо» 17 грудня 2014 року отримали повідомлення про це з міста Вовчанська на Харківщині.

Того вечора до ромів завітали троє у цивільному і представилися працівниками міліції.

Як з’ясувалося пізніше, один з візитерів є начальником кримінального  розшуку. Чоловіки зайшли до кімнати, де проживає велика ромська сім’я. Зухвало пояснили господарю, що прийшли вступитися за якогось знайомого, який також мешкає у цьому домі, і якого роми нібито чимось образили“, – розповідає керівник Харківського центру правової інформації та консультацій Микола Бурлуцький.

На прохання показати посвідчення один з гостей вдарив господаря кімнати та почав погрожувати. Потім чоловіка, його дружину, двох синів і невістку силоміць доправили до відділку міліції та почали вимагати 2000 гривень, погрожуючи відправити родину, у якої шестеро малолітніх дітей, назад до зони АТО. Перелякані роми спромоглися зібрати лише 600 гривень, і лише після цього їх відпустили.

Микола Бурлуцький виїхав на місце події разом зі спостерігачем ОБСЄ спеціальної моніторингової Місії в Україні та представником Громадської Ради Головного управління МВС України в Харкові. Вони відвідали ромів, а потім поїхали до відділку міліції і поспілкувалися з тим самим начальником кримінального розшуку – той поводив себе нечемно та відмовлявся визнавати свою провину.

22 грудня голова райдержадміністрації Вовчанська скликав термінову нараду з цього приводу за участі директора райцентру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, постраждалих ромів-переселенців, начальника обласної міліції, директор школи-інтернату. Зрештою зловживання службовими повноваженнями з боку міліції та відкрита дискримінація за національною ознакою були покарані: начальник обласної міліції особисто вибачився перед ромами, повернув їм відібрані 600 гривень і пообіцяв, що всіх трьох співробітників міліції, винуватців конфлікту, буде звільнено.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: