На Харківщині 12% опитаних переселенців мали проблеми з оформленням документів

Дата: 13 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

35% опитаних заявили, що їм відмовляли в оренді житла через те, що вони є переселенцями.

Як повідомляє сайт Харківської правозахисної групи, про це свідчать результати опитування про прояви дискримінації щодо переселенців, проведеного у серпні Чугуївською правозахисною групою.

Опитування проводилося за спеціально розробленою фахівцями ЧПГ анкетою. Всього було охоплено 100 осіб, що зараз мешкають у Чугуєві, Чугуївському, Печенізькому, Шевченківському та інших районах Харківської області, які зверталися до Центру підтримки і консультацій для вимушених переселенців “Станція Чугуїв”.

46% опитаних прибули з Донецької області, 54% – з Луганської. 73% перебувають у Харківській області вже понад 6 місяців.

В місці компактного проживання переселенців мешкають 21% опитаних, у родичів, знайомих – 17%. 62% винаймають кімнату, квартиру або будинок.

24% сказали, що відчували на собі неприязне ставлення місцевих мешканців, натомість 76% ніколи не зустрічали недоброзичливих людей серед місцевого населення.

12% повідомили, що стикалися з безпідставними відмовами або затягуванням процесу оформлення документів у територіальних підрозділах Державної міграційної служби, через те, що вони є переселенцями.

Про те, що їх не брали на роботу з цієї ж причини, повідомили 20% опитаних. Переселенці відзначали, що часто роботодавці не хочуть мати з ними справу через їхній тимчасовий характер проживання на Харківщині. Лише 11% повідомили про упереджене ставлення з боку колег, але проблеми із орендою житла відчуло значно більше опитаних – 35% заявили, що їм відмовляли в оренді через те, що вони є переселенцями.

Водночас серед опитаних взагалі не було тих, хто зазнавав би утисків з боку правоохоронців, а також при вступі чи переведенні до вищих навчальних закладів. 

При цьому зі скаргами на порушення своїх прав зверталися лише 9% опитаних переселенців.

Нагадаємо, за даними благодійного фонду “Восток SOS”, зараз не існує затвердженого порядку надання житла переселенцям у безоплатне тимчасове користування, також не ухвалено закон, що дозволив би відшкодовувати вартість житла, зруйнованого під час війського конфлікту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter