Дітей-сиріт позбавили доступу до паліативної допомоги

Дата: 30 Березня 2015
A+ A- Підписатися

У Надвірнянському будинку дитини хронічно хворим дітям-сиротам з вираженим больовим синдромом не надається доступ до відділення паліативної допомоги. Кімнати дитячого будинку-інтернату перенаселені, діти місяцями не бувають на свіжому повітрі.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механизму Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадських організацій Івано-Франківської області (редактором газети “Голос Народу” Віталієм Чорненьким та головою Всеукраїнського об’єднання “Голос” Ростиславом Гудзінським) 18-20 березня відвідали Надвірнянський будинок дитини, Залучанський дитячий будинок-інтернат та Обласний клінічний центр паліативної допомоги в Івано-Франківській області.

Під час візиту учасники переконалися, що в Україні відсутня єдина система надання паліативної допомоги в установах різного підпорядкування. У штаті будинку дитини не передбачено посад соціального працівника, психолога, юриста-консультанта, а дитячий будинок-інтернат не має медичного обслуговування.

Відсутній механізм міждисциплінарної координації та належної міжвідомчої співпраці як на центральному, так і на місцевому рівнях. У поєднанні з недостатнім фінансуванням це не дозволяє сформувати комплекс послуг та відповідні умови для досягнення належної якості життя хворої людини та її сім’ї, вирішення їхніх фізичних, психологічних, духовних та соціальних проблем“, – йдеться в повідомленні.

У Надвірнянському будинку дитини, розрахованому на 250 вихованців, на час візиту перебувало 39 дітей. При установі створене паліативне відділення для цілодобового кваліфікованого догляду, надання медичної і соціальної допомоги невиліковно хворим дітям, хронічно хворим у термінальній стадії, хворим з вираженим больовим синдромом. Однак потрапити до відділення можуть лише діти, що мають сім’ю чи опікуна, а діти-сироти, які проживають в дитячому будинку-інтернаті, позбавлені такої можливості. Будинок-інтернат не має ліцензії на використання психотропних препаратів, а також постійного лікаря. Кімнати перевантажені, а діти місяцями не бувають на свіжому повітрі.

Натомість, налагоджена співпраця Обласного клінічного центру паліативної допомоги з територіальними центрами соціального обслуговування. Соціальних працівників навчають належним чином надавати допомогу паліативним хворим на дому.

Стаціонар Центру розрахований на 30 людей та розташований у триповерховій пристосованій будівлі. Пацієнти розміщені у палатах від 1 до 4 осіб. Є облаштовані куточки для відпочинку, усамітнення та молитов. У закладі працюють соціальний працівник, юрисконсульт, лікарі (терапевт, анестезіолог, психолог), середній та молодший медичний персонал.

В Івано-Франківській області є потреба у створенні закладу/відділення сестринського догляду, бо участь медичної сестри у лікуванні таких хворих часто навіть більша від участі лікаря.

За результатами моніторингових візитів листи з переліком недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення будуть спрямовані до Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України та Івано-Франківської ОДА. 

Нагадаємо, моніторингова група, що відвідала психоневрологічні заклади у Івано-Франківській області, виявила, що на харчування та медикаменти для цих закладів з обласного бюджету взагалі не виділяються кошти.

Фото: офіційний сайт Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: