На горі в Криму розтрощили пам’ятник кримським татарам

Дата: 25 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Вандали напередодні річниці депортації розтрощили пам’ятник біля підніжжя гори Еклізі-Бурун.

Як повідомляє Меджліс кримськотатарського народу, очевидці розповіли, що 17 травня, напередодні річниці депортації кримськотатарського народу, біля підніжжя Еклізі-Бурун (найвища вершина гірського масиву Чатир-Даг) вандали розтрощили пам’ятник, встановлений у пам’ять про депортованих кримських татар.

Про цю подію не розповідали через непросту ситуацію на півострові“, – зазначають в Меджлісі.

Пам’ятник був встановлений ініціативною групою людей на власні кошти в 2014 році напередодні річниці депортації.

17.05.2015 було виявлено, що на Еклізі-Бурун від встановленого напередодні прапора залишилося лише вирване та поламане древко. Коли ми спустилися по стежці до пам’ятника, то побачили, що залишилася тільки основа з каменів. Сам баш-таш (пам’ятник) вандали скинули з обриву, попередньо відбивши тамга, наш національний символ. Пам’ятник ми знайшли біля підніжжя обриву, під деревом, яке зупинило його падіння. Його рівно поставили там, де знайшли, підняти вгору було неможливо“, – вказали очевидці.

Нагадаємо, 16 травня кримськотатарська молодь організувала сходження на плато Чатир-Даг, присвячене річниці депортації. Участь у сходженні взяли близько 4000 людей. Учасники помолилися у пам’ять про загиблих під час цієї трагедії 1944 року, виконали національний кримськотатарський гімн та зробили на згадку колективне фото з прапорами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: