На Донеччині з’явився центр допомоги для постраждалих від насильства жінок
У Слов’янську, що на Донеччині, цього місяця відкрився Центр соціально-психологічної допомоги для жінок, які постраждали від насильства або жорстокого поводження.
Як повідомляє прес-служба Фонду народонаселення ООН в Україні, Центр надаватиме психологічну, соціальну та правову підтримку.
Приміщення закладу площею 150 м2 має сім кімнат. Це дозволить одночасно перебувати на його території шістьом дорослим жінкам і двом дітям.
В залежності від особистих обставин, всі вони зможуть користуватися послугами центру протягом місяця або довше. Таким чином, за рік в Центрі отримати соціально-психологічну підтримку зможуть понад 50 осіб.
За словами представника Фонду народонаселення ООН в Україні Каспара Піка, заклад у Слов’янську стане початком цілої мережі подібних Центрів.
“Притулок не лише остання можливість на порятунок, але й рішення, яке дає змогу повернутися до нормального життя”, – зазначив він.
Центр відкрили в межах Програми відновлення та розбудови миру ПРООН та ООН-Жінки, що реалізується у Східній Україні. Гроші на його створення виділили в Європейському Союзі.
За інформацією Фонду народонаселення ООН в Україні, минулоріч у Донецькій області з повідомленнями про випадки домашнього насильства до поліції звернулися 4320 осіб.
Нагадаємо, 4 січня президент України Петро Порошенко підписав закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.
У Верховній Раді закон ухвалили 7 грудня. Проте у новій редакції з тексту виключили поняття “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерно обумовлене насильство”, “ґендерні стереотипи” та “сексуальна орієнтація”.
Згідно з документом, Нацполіція має право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства. Також буде створений Єдиний держреєстр випадків домашнього насильства, розроблять програми реабілітації для постраждалих і їхніх кривдників.
Закон також визначає, як про домашнє насильство повинні повідомляти медики і вчителі. Також вводиться терміновий заборонний чи обмежувальний припис. Крім того, закон передбачає співпрацю служб, які запобігають та протидіють домашньому насильству.