На дні Маріанського жолоба знайшли пластиковий пакет

Дата: 14 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Експедиція знайшла пластиковий пакет на дні Маріанського жолоба в Тихому океані, який є найглибшим серед відомих об’єктів на Землі.

Про це повідомляє National Geographic.

Експедиція, в якій брав участь американський бізнесмен Віктор Весков, відбулася наприкінці квітня та стала частиною дослідження “П’ять глибин”, під час якого вчені занурюються в п’ять найглибших точок світового океану. На дні жолоба дослідники хотіли знайти нові види тварин, проте під час експедиції виявили пластиковий пакет. 

“Пластик може потрапити в океан безпосередньо з пляжів або із суден, звідки його викидають люди. Проте дослідження, опубліковане у 2017 році, виявило, що більша частина його потрапляє туди з 10 річок, які проходять через густонаселені регіони”, – зазначають учені. 

У матеріалі National Geographic науковці зазначили, що це вже третій випадок, коли на дні Маріанського жолоба фіксують сміття, полишене людьми. 

“Маріанський жолоб – це не темна траншея без життя; в ньому багато мешканців. Судно Okeanos Explorer NOAA обстежило цей регіон ще у 2016 році і виявило різноманітні форми життя, включно з коралами, медузами і восьминогами”, – нагадують учені.

Сміття, яке залишають після себе люди, вчені знаходять у найрізноманітніших точках світу. Нещодавно влада Непалу відправила спеціальну експедицію на найвищу гору планети Еверест, щоб прибрати звідти пластик та мертві тіла, які її засмічують. Комерційний альпінізм на Еверест за останні десятки років набув масового характеру: станом на початок липня минулого року на найвищу гору світу піднялися понад 9 тисяч людей, які залишають після себе тонни відходів. 

ДОВІДКА. Маріанський жолоб – найглибоководніший серед відомих водних географічних об’єктів, який простягнувся вздовж Маріанських островів на 1500 км. Відкрили жолоб у 1875 році британські вчені, а перше занурення на його дно вдалося здійснити лише у 60-х роках минулого сторіччя. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter