На Чорнобильській АЕС удвічі знизився радіаційний фон після насування нової арки

Дата: 05 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Радіаційний фон біля четвертого блоку Чорнобильської АЕС зменшився вдвічі після насування арки нового безпечного конфайменту.

Про це повідомляє прес-служба ЧАЕС.

За словами заступника технічного директора об’єкта “Укриття” Сергія Кондратенка, до завершення будівництва конфайнменту та введення систем в проектний режим залишається ще рік, але насування арки вже вплинуло на поточну безпеку старого об’єкта “Укриття”.

“Після установки конфайнменту в проектне положення потужність дози навколо арки знизилася більш ніж у два рази”, – цитує службовця прес-служба відомства.

У відомстві нагадують, що насування арки дозволило виключити потрапляння атмосферних опадів всередину об’єкта Укриття. Раніше це було основним чинником деградації будівельних конструкцій об’єкта, перенесення радіоактивних речовин як всередині об’єкта, так і за його межі.

На ЧАЕС тішаться, що захисний конфайнмент захищає конструкції Укриття від снігового навантаження. 

Нагадаємо, вибух 26 квітня 1986 року в реакторі 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС зруйнував центральну залу та призвів до викиду радіоактивних матеріалів. Велика кількість матеріалу, що містило розплавлене ядерне паливо, потрапила на нижні поверхи будівлі. Аби запобігти подальшим викидам радіації, за 260 діб звели об’єкт “Укриття”. Його зводили 90 тисяч працівників. “Укриття” або як його ще називають “саркофаг” ввели в експлуатацію у листопаді 1986 року.

Дізнайтесь більше про новий захисний конфайнемент Чорнобильської АЕС, його структуру та принцип роботи у матеріалі Центру інформації про права людини “Нова сторінка Чорнобиля: світ ніколи більше не побачить старе “Укриття” ЧАЕС”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: