На Чернігівщині посадовець вимагав додаткові кошти за загранпаспорт

Дата: 13 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Посадовець Державної міграційної служби на Чернігівщині змушував громадян сплачувати кошти до благодійного фонду під час оформлення закордонного паспорту. 

Про це повідомляє офіційний сайт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів з посиланням на прокуратуру Чернігівської області.

Зазначено, що прокуратура спрямувала до суду обвинувальний акт щодо посадової особи Державної міграційної служби України в Чернігівській області, яка обвинувачується за ч. 1, 2 ст. 190 Кримінального кодексу України у шахрайстві, вчиненому повторно. 

Йдеться про факти незаконного збагачення шляхом обману, коли громадянам, які хотіли отримати паспорт для виїзду за кордон, ця посадова особа окрім реквізитів банківських рахунків для сплати державного мита, вартості адміністративної послуги, бланку і його персоніфікації, що передбачено законодавством, також надавала реквізити банківського рахунку благодійного фонду. При цьому для оформлення паспорту необхідно було здійснити всі запропоновані платежі“, – зазначено у повідомленні.

Встановлено, що на рахунок благодійного фонду громадяни повинні були сплатити вказані їм суми ― від 250 до 700 гривень. Загальний розмір шкоди – майже 3000 грн. Кошти, сплачені 6 громадянами до благодійного фонду, згодом поверталися цьому посадовцю готівкою.

Нагадаємо, омбудсман Валерія Лутковська зазначала, що для вирішення проблем з в’їздом до тимчасово окупованого Криму потрібно внести зміни до законодавства щодо особливого порядку отримання або внесення змін до паспорта громадянина України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: