На Черкащині у райвідділі та ізоляторі виявили порушення

Дата: 27 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Під час візиту моніторингової групи Національного превентивного механізму до райвідділу та ізолятора на Черкащині було виявлено низку недоліків, що можуть призвести до порушень прав громадян.

Як повідомляє офіційний сайт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів, регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області, член Асоціації УМДПЛ Володимир Батчаєв та голова місцевої громадської організації “Орден правди” Петро Євтушенко відвідали з моніторинговим візитом Чорнобаївський РВ УМВС України в Черкаській області та ізолятор тимчасового тримання при вказаному підрозділі.

Члени групи виявили недоліки, що створюють ризик порушення прав громадян.

З’ясувалося, що відділення слідства та дільничних інспекторів міліції Чорнобаївського РВ УМВС розміщені в окремому корпусі, через що дані про їх відвідувачів або осіб, доставлених до слідчих чи дільничних у примусовому порядку, не відображаються у службовій документації чергової частини, яка розташована у іншому, центральному корпусі адміністративної будівлі. Не вносяться відомості до Журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених. Кілька затриманих повідомили, що вони перебували у службових приміщеннях або в ізоляторі, але дані про їх перебування не фіксувалися правоохоронцями.

Начальник штабу райвідділу пояснив це відсутністю при черговій частині кімнат для затриманих і доставлених, але, відповідно до наказу МВС, до журналу мають заноситися дані про всіх без винятку осіб, які доставлені правоохоронцями для складання адміністративних матеріалів, проведення процесуальних та слідчих дій тощо.

Під час візиту було виявлено, що громадяни не мають доступу до Пам’ятки щодо ведення єдиного обліку в ОВС заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події з телефонами посадових осіб прокуратури, які контролюють законність при прийомі таких заяв. Доступ до кімнати для прийому громадян неможливий без дозволу чергового, на сходах входів до всіх корпусів адміністративної будівлі райвідділу відсутні пандуси.

У Книзі обліку осіб, що утримуються в ізоляторі тимчасового тримання, у графі “дата і час затримання” вказується не фактичний час затримання особи, а час його поміщення до спецустанови. Також монітори виявили, що у прогулянковому дворику відсутній “телефон довіри”. Пошкоджено емальований кухонний посуд, зношена постільна білизна потребує заміни. Якість харчування в ізоляторі не є задовільною – один з затриманих повідомив, що жодного разу не куштував м’яса чи риби.

Повний перелік недоліків у забезпеченні дотримання прав людини з рекомендаціями щодо їх усунення буде надіслано до МВС України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: