Черкаський суддя заявив про тиск голови суду (уточнено)

Дата: 24 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про тривалі та систематичні втручання керівництва цього суду в його роботу як судді.

Про це сам суддя детально розповів під час судового засідання в Олександрівському районному суді Кіровоградської області, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини із зали судового засідання.

Суд в селищі Олександрівка розглядав скаргу Сергія Бондаренка на постанову прокуратури Черкаської області про закриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 376 КК України (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

За словами судді Бондаренка, голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко здійснював тиск на нього щодо прийняття неправосудного рішення у справі ПАТ “Азот” до Яшан О.О. про виселення із службового приміщення.

Голова суду Бабенко викликав мене у службовий кабінет і сказав, що судове рішення повинно бути ухвалене на користь ПАТ “Азот”, мотивуючи тим, що ПАТ “Азот” надасть суду для святкування дня суду безкоштовно приміщення Палацу дружби народів. Я нічого не відповів і повернувся у службовий кабінет“, – розповів Сергій Бондаренко.

По тому, як суддя ухвалив рішення, він отримав погрози з боку голови суду, які, за словами Сергія Бондаренка, випадково були зафіксовані звукозаписуючим пристроєм. Прокуратура не прийняла цей доказ. Після того, як суддя Бондаренко висловив окрему думку в рішенні по справі за апеляційною скаргою прокуратури Черкаської області та СБУ проти ТОВ “Канівське лівобережне мисливське господарство” щодо звільнення майна з-під арешту, 11 вересня 2014 року невідомі підпалили автомобіль судді. Сергій Бондаренко повідомив про стеження за ним під його квартирою, зауваживши, що адреса його проживання є лише у суду. Окрім цього, за його словами, йому не затверджувався помічник судді, не реєструвалися заяви, запити, доповідні і не надавалися відпускні дні в повному обсязі.

Адвокат судді Олексій Чубин звернув увагу слідчого судді на те, що прокуратура не перевірила факт належності до ПАТ “Азот” автомобіля, на якому регулярно їздив голова суду Володимир Бабенко. Адвокат називає розслідування справи необ’єктивним і неповним. 

Центр інформації про права людини готує розгорнутий матеріал на цю тему.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter