На білоруса, який виступав проти окупації Криму, тисне тюремна адміністрація

Дата: 13 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Проукраїнський громадянин Білорусі Кирило Сілівончик, якого в Росії засудили на 2 роки за начебто публічні заклики до тероризму, зазнає тиску з боку тюремної адміністрації. 

Про це повідомляє Інтернет-видання “Grani.Ru”.

Виправна колонія №14 (ВК-14) в Нижньогородській області встигла відзначитися жорстоким ставленням до в’язнів, повідомляє Євромайдан.SOS. Так, у квітні 2015 року юристи “Комітету проти катувань” звернулися до слідчого комітету Росії з повідомленням про злочин. Юристи додали до заяви відео- та аудіозапис, а також письмові заяви 15 засуджених та їхніх родичів, котрі скаржаться на постійне застосування тортур у цьому закладі.

Подробиці конфлікту покищо невідомі, проте джерело Інтернет-видання “Каспаров.Ru” повідомило, що ситуація може бути небезпечною для Сілівончика. Інші засуджені підтримують адміністрацію в конфліктній ситуації. 

Наразі друзі Сілівончика намагаються з’ясувати подробиці конфлікту і, наскільки він серйозний, і чи може він загрожувати життю та здоров’ю Кирила. 

Наприкінці травня видання “Наша Нива” повідомляло, що ув’язненому не передають листи білоруською мовою. Листи повертаються з позначкою про те, що кореспонденція має вестись російською.

Нагадаємо, 22-річного Кирила Сілівончика затримали на нижньогородському військовому заводі 18 грудня 2014 року, де він працював адміністратором. У квітні 2015 року Московський окружний військовий суд засудив його за статтею 205.2 КК РФ (публічні заклики до тероризму) за допис в соціальній мережі “Вконтакте”. 

У вироку йдеться, що молодик “у жовтні 2014 року на своїй сторінці в соціальній мережі розміщував фотографії та робив записи, в яких висловлював своє ставлення до подій в Україні, закликав “вбивати москалів”,”повернути Крим Україні” тощо. Серед зображень, які розповсюджував Кирило Сілівончик було таке, на якій український солдат “рве російський прапор і топче герб”.

Молодик визнав провину, оскаржуватити вирок не став.

“Хоча він білоруський громадянин, але… ми вважаємо, що в цій справі присутній політичний мотив. До політичних в’язнів Сілівончика зараховує також, приміром, російський ліберальний сайт Грані.ру”, – йдеться в повідомлення Євромайдан.SOS. 

Як відомо, волонтерська ініціатива Євромайдан.SOS додала 22-річного білоруса Кирилла Сілівончика до інфографіки, присвяченої українським політичним в’язням в Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: