На Банковій до паркану прикували Феміду

Дата: 12 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Біля Адміністрації Президента (АП) до паркану кайданками прикували Феміду.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Активісти таким чином протестують проти намагання АП втрутитись в реформування судової реформи.

Протестуючі тримали в руках плакати “Вимагаємо реальної реформи судоустрою”, “Звільніть Феміду від впливу Президента”.

Народні депутати та експерти Реанімаційного пакету реформ (РПР) обурюються прискоренням поданого до порядку денного законопроект Президента “Про забезпечення права на справедливий суд” (№1656). Документ схвалили на екстренному засіданні в профільному комітеті в той час, як є інший розроблений спільно з громадськістю та Міністерством юстиції законопроект за підписом Оксани Сироїд.

На думку експертів РПР законопроект суттєво підвищує вплив президента на суддів та має корупційні ризики. У разі ухвалення парламентом цього документу, Президент не тільки вперше призначатиме суддів, створюватиме суди, а й буде підвищувати суддів, ліквідовувати суди, підписувати посвідчення головам судів і їх заступникам і особисто приймати в них присягу.

Тарас Шепель, експерт групи з судової реформи РПР пояснює, чому судова система має бути незалежною: “Пересічним громадянам може бути незрозуміло, чому так не можна довіряти Президенту. “Можливо, він гарний і справиться із завданням”, – скажуть вони. Але є основоположні принципи побудови державної влади, який будується на розподілі влад. Завдяки цим принципам успішно розвиваються європейські країни, США та інші держави. У цих країнах судова влада – незалежна. Суд виконує свої принципи. В Україні він залежний від адміністративного впливу (всілякого роду телефонних дзвінків як з центральної влади, так і з місцевих органів) і корупційним впливам. Це прямозалежні речі, бо адміністративний вплив породжує корупцію. А виконавча влада буде закривати очі на корупцію в судовій системі”, – каже Тарас Шепель.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: