На звільненій території Харківщини загинули двоє цивільних, які підірвалися на вибуховому пристрої
У деокупованому Ізюмському районі Харківщини підірвався цивільний автомобіль, який наїхав на невідомий вибуховий пристрій. Двоє чоловіків, що були в машині загинули.
Про це повідомляє поліція Харківської області.
“2 грудня до відділення поліції № 1 Ізюмського районного управління поліції надійшло повідомлення про те, що чоловіки поїхали додому в село Пашкове Барвінківської територіальної громади на автомобілі “ВАЗ 2106” та зв’язок з ними зник. Поліцейські встановили, що 1 грудня на польовій дорозі автомобіль чоловіків здійснив наїзд на невідомий вибуховий пристрій. Транспортний засіб зазнав значних механічних ушкоджень, 59 та 44-річні чоловіки загинули“, – йдеться в повідомленні.
Правоохоронці зазначають, що територія, де сталася дана подія, впродовж кількох місяців перебувала під контролем збройних сил РФ.
За фактом злочину слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці закликають громадян, які мешкають або повертаються на деокуповані території, бути максимально обережними та не наближатися до незнайомих предметів, пересуватися тільки асфальтованими доріжками та в разі виявлення невідомих предметів викликати службу ДСНС за номером “101” або дзвонити на лінію “102”.
Раніше ZMINA повідомляла, що після 24 лютого площа та обʼєми замінування території України зросли в 10 разів. Станом на середину листопада у нашій країні заміновано 30% територій, за площею це – як дві Австрії.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.