На Житомирщині за сексистські висловлювання звільнили посадовця

Дата: 21 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Секретаря Коростишівської міськради Житомирської області Юрія Сарапійчука звільнили з посади за образливі та сексистські висловлювання щодо своєї колеги, депутатки Юлії Юзефович.

Відповідне рішення опублікували на сайті міськради.

Юлія Юзефович. Фото: з відкритих джерел

Сексистські висловлювання Сарапійчук, за словами самої Юзефович, дозволяв собі не тільки на її адресу. 

“Зі мною особисто випадків було декілька, про всі я повідомила голові. Казала, що не терпітиму такої поведінки, але останній випадок, при свідках, коли чула половина міської ради, як він на мене кричав, став крапкою. І я підняла питання на загал. Адже людина не знає межі, на посаді такі речі не припустимі”,розповіла вона активісткам проєкту “Вибори без сексизму”.

Останньою краплею, як наголошує Юзефович, став випадок, коли вже колишній секретар безпідставно відмовився врахувати її правки.

“Це мій обов’язок – підписувати протоколи сесії, де я була обрана до секретаріату. Коли я з ними ознайомилася, то там дійсно були відсутні важливі речі, кількісні помилки й більша частина виступів. Тому я запитала про правки та озвучила зауваження. Просила роз’яснити його, яким чином я можу це зробити і як правильно оформити. Але він постійно спускав це на гальмах”, – наголошує вона. 

Коли депутатка подала свої зауваження до протоколу через загальний відділ міськради, то отримала телефонний дзвінок від Сарапійчука, який почав принижувати її та образливо висловлюватися, зокрема обізвав “ідіоткою” та “нелюдиною”. Згодом у своєму кабінеті він дозволив собі такі вислови вже в присутності свідків, а тому Юзефович звернулася до голови міськради, щоб той ужив необхідних заходів.
 
Також вона ініціювала збір підписів серед депутатів за відкликання з посади секретаря міськради, а на сесії 19 квітня повноваження Сарапійчука достроково припинили. Як розповіла Юзефович, більшість жінок на засіданні проєкт рішення не підтримала: 
 
“Жінки з іншої більшості не голосували, їм добре відомі факти, що відбувалися навколо, але, на жаль, їх вибір саме такий. Деякі покинули залу, щоб не брати участь у голосуванні. Деякі просто спостерігали. Мене підтримали тільки дві депутатки. 3 26 депутатів за зняття проголосували 15 депутатів, з них три жінки, в тому числі і я”.
 
Нагадаємо, що досі українські політики не гребують сексизмом у своїй публічній діяльності. Щоб привертати увагу до проблеми, правозахисники вже другий рік поспіль відзначають антипремією “Це яйце” авторів дискримінаційних заяв та матеріалів.
 
Нещодавно на Київщині екскандидатка в депутатки Ірина Нижник подала до суду на посадовицю через сексизм. У передвиборчий період на власній сторінці у фейсбуку жінка опублікувала допис про участь у перегонах. Публікацію перепостили в місцеві групи, де незабаром з’явилися коментарі від місцевої посадовиці, керівниці відділу освіти ОТГ Тетяни Ільїної, яка написала, що “людина, яка переступила 30-річний рубіж і не стала ні дружиною, ні матір’ю, не може стати ніким, оскільки нікого, окрім себе, не любить і не поважає”.
 
Фотографія обкладинки: Сегодня 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: