На Запоріжжі російські військові викрали чотирьох чоловіків та зґвалтували жінку
У Запорізькій області російські військові продовжують викрадати та вчиняти злочини щодо цивільних: за останні дні полонили щонайменше чотирьох людей й зґвалтували жінку.
Про це повідомили у Силах оборони Запорізького краю.
Так, 11 червня росіяни викрали у Бердянську 55-річного чоловіка, згодом 13 червня вже у Дніпрорудному викрали іншого 33-річного громадянина. Наступного дня, 14 червня у Мелітополі російські військові вдерлись до квартири 55-річного місцевого мешканця та відвезли його у невідомому напрямку.
Повідомили у Силах оборони Запоріжжя й про ще один випадок викрадення у селі Новокам’янка Пологівського району 31-річного чоловіка, проте не зазначили, коли саме це сталось.
Місцеперебування та стан кожного з викрадених не відомі.
Вчиняють росіяни на тимчасово окупованих територіях регіону й інші злочини, зокрема, 6 червня зґвалтували у Бердянську 28-річну дівчину.
Нині, за даними Запорізької ОВА, у полоні російських військових в області знаходяться 135 людей. Посадовці радять рідним, чиїх близьких викрали, повідомляти про це на гарячу лінію за телефоном 0 800 503 508 та заповнювати онлайн-форму. Це дозволить якнайшвидше включити їх до списків обміну.
Нещодавно у місті Приморськ на Запоріжжі російські військові викрали 18-річного Артура Ярошевського. Окупанти спочатку шукали хлопця на роботі, а потім приїхали до нього додому, де провели обшук та забрали всю техніку.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.