На ЗАЕС спливає дозволений шестирічний термін перебування ядерного палива в реакторах

Дата: 26 Січня 2024
A+ A- Підписатися

На тимчасово окупованій Запорізької атомній електростанції може виникнути нова загроза радіаційній та ядерній безпеці, адже найближчим часом спливає дозволений виробником шестирічний термін перебування ядерного палива в усіх шести реакторах.

Про це повідомив виконувач обовʼязків голови правління Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” Петро Котін

Фото: “Енергоатом”

“Намагання окупантів почергово переводити енергоблоки ЗАЕС зі стану “холодний зупин” у “гарячий” ще більше розхитують ситуацію, не кажучи вже про відверте порушення умов ліцензій Держатомрегулювання на експлуатацію цих ядерних установок, тобто водночас і вимог українського та міжнародного законодавства”, – наголосив Котін.

Найближчим часом спливає дозволений виробником шестирічний термін перебування ядерного палива в усіх шести реакторах тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

Подальша експлуатація такого палива порушує умови технічних специфікацій, встановлених з урахуванням норм безпеки, та може призвести до руйнування цілісності паливних елементів і зрештою до радіаційної аварії.

Раніше ZMINA писала, що 2 грудня 2023 року на Запорізькій АЕС стався черговий блекаут, який міг призвести до ядерної катастрофи. Це вже восьмий випадок знеструмлення, який стався на атомній електростанції з початку окупації.

Нагадаємо, що Міжнародне агентство атомної енергії вимагає від російських окупантів, які контролюють захоплену ЗАЕС, пустити спостерігачів на протиаварійні навчання, що мають відбутися на електростанції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter