МАГАТЕ хоче потрапити на протиаварійні навчання на ЗАЕС, бо має сумніви щодо кваліфікації персоналу

Дата: 14 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Міжнародне агентство атомної енергії вимагає від російських окупантів, які контролюють захоплену ЗАЕС, пустити спостерігачів на протиаварійні навчання, що мають відбутися на електростанції.

Відповідну заяву опублікували на сайті МАГАТЕ.

Фото: Енергоатом

Минулого тижня нова група експертів МАГАТЕ, яка нещодавно перетнула лінію фронту, щоб розпочати свою роботу на ЗАЕС, майже щодня чула вибухи за межами станції, тож агентство вчергове наголошує на небезпеці, яку становлять бойові дії в такій безпосередній близькості від ядерного обʼєкта. 

“Групі МАГАТЕ на місці стало відомо, що аварійні навчання ЗАЕС планується провести в листопаді. Останні великі навчання на ЗАЕС проводилися в листопаді 2021 року. Відтоді відбулася безпрецедентна зміна чисельності персоналу ЗАЕС, що могло перешкодити здатності майданчика ефективно реагувати на надзвичайні ситуації”, – йдеться в повідомленні.

Агентство наголошує на необхідності дозволу групі ISAMZ спостерігати за майбутніми навчаннями, оскільки в МАГАТЕ є сумніви, що набраний росіянами персонал має ліцензії для роботи на атомній станції.

Минулого тижня агентству стало відомо, що Ростехнагляд – російський регулювальний орган з ядерної та радіаційної безпеки – вирішив видати ліцензії працівникам стації. МАГАТЕ вважає, що є непрямі ознаки того, що персонал станції не відповідає кваліфікаційним вимогам.

“Ядерна безпека та безпека залишаються під загрозою, що довше на станції скорочується кількість навченого та досвідченого персоналу. Для найбільшої атомної електростанції Європи така ситуація не є стійкою”, – наголосив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

За його словами, ЗАЕС не змогла підтримувати комплексну програму систематичного обслуговування, особливо через скорочення досвідченого обслуговчого персоналу. Нині МАГАТЕ продовжує збирати інформацію про статус і стан персоналу.

Нагадаємо, що Україна під час свого представництва в Раді керівників Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) працюватиме над розширенням повноважень агентства, щоб прискорити серед іншого деокупацію ЗАЕС.

Читайте також: Російський ядерний шантаж: чому країни не вводять санкцій проти “Росатому”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter