На Волині двох в’язнів збираються судити за те, що провели “сходку” онлайн
У Волинській області двом ув’язненим чоловікам повідомили про підозру в організації та участі у злочинному зібранні (сходці).
Про це повідомили у тамтешній прокуратурі.
Слідчі кажуть, що “сходку” ув’язнені Маневицької виправної колонії провели торік у вересні.
У Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції зазначили, що “злодій в законі”, про якого йде мова, – це 52-річний уродженець Грузії на прізвисько “Дато Ланчхутський”.
“Ув’язнений, який перебуває в статусі “смотрящого” за колонією, запросив до участі в зібранні в режимі відеоконференції “злодія в законі”, – розповідають правоохоронці.
На “сходці” підозрювані розв’язували питання розподілу злочинного впливу у місцях несвободи.
Суд, якщо визнає винними, може призначити обом від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Так званий закон про “злодіїв у законі” Верховна Рада ухвалила два роки тому влітку, однак ще на стадії ініціативи у парламенті ця ідея викликала критику правозахисників.
Попри те, що вони не розуміли, навіщо в законодавстві легітимізували жаргонні поняття тюремної субкультури, вказували вони також, що нова стаття фактично суперечить іншій статті кодексу. Так, згідно зі статтею 2 КК єдиною підставою для кримінальної відповідальності є вчинення винною особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину.
Втім законотворці не наводили жодних конкретних даних щодо суспільної небезпечності “злодіїв у законі”.
Правники вважали, що складається враження, ніби правоохоронні органи хочуть під приводом боротьби зі “злодіями в законі” отримати широкі додаткові можливості для затримання та притягнення до відповідальності тих, кого вони вважають у чомусь винними.
Детальніше про те, чому критикують закон, ви можете прочитати за посиланням.