На Вінниччині та Львівщині медики щомісяця “вакцинували” проти ковіду по пів тисячі людей

Дата: 13 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

На Львівщині та Вінниччині викрили медиків, які виготовляли та продавали фальшиві сертифікати про вакцинацію. 

Про це повідомили в СБУ. 

Підробленням документів на Львівщині займалася ціла амбулаторія: медпрацівники готували до 20 фальшивок щодня протягом шести місяців. Шукати клієнтів їм допомагали родичі та знайомі. 

“Медпрацівниця, фактично не проводячи щеплення, вносила до електронної медичної системи “Helsi” недостовірні відомості про проходження вакцинації. Після внесення даних у систему COVІD-сертифікат автоматично формувався в мобільному застосунку “Дія”, а паперовий сертифікат можна було забрати в заздалегідь узгодженому місці. Один фальсифікований сертифікат коштував від 2 до 4 тисяч гривень”, – розповіли про деталі схеми в Офісі генпрокурора. 

Щодо викритих зловмисників на Вінниччині, то схему в регіоні організували сімейні лікарі. Клієнтів ті знаходили серед пацієнтів, які не бажали вакцинуватися, а також через посередників. Упродовж кількох місяців ділки готували щодня до п’яти фейкових сертифікатів та просили за це від 3,5 до 7,5 тисячі гривень.

Наразі слідство в справах триває. Викритим медикам готують підозри за несанкціоновані дії з інформацією. За попередніми оцінками, отримувати фальшиві сертифікати з їхньою допомогою могли близько 500 осіб щомісяця.

Нині за внесення неправдивих даних до електронних ресурсів порушники можуть отримати до шести років позбавлення волі. Покарання загрожує й тим, хто виготовляє та продає підроблені документи про щеплення і Можна отримати штраф 17 тисяч гривень або позбавлення волі до п’яти років, а також тим, хто їх використовує і Загрожує 850 гривень штрафу або до двох років обмеження волі..

У листопаді парламент у першому читанні підтримав, щоб: 

  • за використання підроблених документів про проведення щеплень порушники сплачували штраф від 17 до 34 тисяч гривень або отримували обмеження волі до двох років;

  • за внесення неправдивих відомостей про проведення щеплень медпрацівники сплачували штраф від 34 до 68 тисяч гривень або ж отримували позбавлення волі на строк до двох років;

  • за виготовлення підроблених документів на продаж сплачували штраф від 85 до 170 тисяч гривень або отримували позбавлення волі до трьох років.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter