На тимчасово окупованих територіях росіяни змушують дітей ходити до школи попри обстріли

Дата: 11 Квітня 2022
A+ A- Підписатися
На територіях, тимчасово окупованих російськими військами, загарбники змушують дітей розпочати навчання в районах на межі ведення бойових дій.
 
Про це у фейсбуці повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
 

“Під час моніторингу соціальних мереж окупаційної влади було виявлено інформацію, що в тимчасово окупованому місті Волноваха Донецької області з 11 квітня 2022 року російські окупанти змушують дітей іти до навчальних закладів. Ймовірно, такі дії окупантів спрямовані на ускладнення операції з майбутнього звільнення міста Збройними Силами України та для можливих провокацій із жертвами заради дискредитації та звинувачення української сторони. У такому випадку діти фактично стануть заручниками та живим щитом для військ російського агресора”, – написала Денісова.

Уповноважена ВР з прав людини нагадала, що, відповідно до статті 38 Конвенції ООН про права дитини, під час збройних конфліктів держави-учасниці повинні вживати всіх можливих заходів для забезпечення захисту дітей, яких зачіпає збройний конфлікт, та догляду за ними.

“Країна-окупант ставить під загрозу право на життя дітей, яке гарантоване Конвенцією ООН про права дитини та Женевською конвенцією 1949 року про захист мирного населення під час війни”, – додала Омбудсман.

Крім того, вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до московського механізму, із проханням урахувати ці факти воєнних злочинів та порушення прав дітей РФ в Україні.

Нагадаємо, станом на ранок 11 квітня щонайменше 183 українські дитини загинули внаслідок повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну, ще 342 – дістали поранення.

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter