На території Київської області виявили ще 20 тіл цивільних, убитих військовими РФ
У селах Київської області, які були під тимчасовою російською окупацією, правоохоронці виявили ще 20 тіл загиблих мирних жителів.
Про це в ефірі інформаційного телемарафону повідомив начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов.
“Тільки за вчора знайдено ще додатково 20 тіл загиблих людей. Це здебільшого Бородянка, це села, які знаходяться неподалік, а також із сіл Вишгородського району“, – поінформував очільник поліції Київщини.
За його словами, загалом поліція виявила і спрямувала до судово-медичних установ для встановлення причин смерті 1235 тіл громадян України.
“Я хочу сказати, що більшість з них – це люди, які загинули від пострілу вогнепальної стрілецької зброї. Тому можемо сказати про масштабні злочини армії Російської Федерації на території Київської області“, – сказав Нєбитов.
Станом на 2 травня на Київщині 280 тіл убитих окупантами людей залишалися неупізнаними, ще 300 вважалися зниклими безвісти.
Раніше ZMINA повідомляла, що у Миколаївській області правоохоронці виявили поховання цивільних, закатованих російськими військовими.
Поховання виявили на території села Новофонтанка Баштанського району. У населеному пункті проживає менш як сто осіб.
У могилі знайшли тіла двох чоловіків зі слідами вогнепальних поранень та катувань. В одного з убитих були зв’язані ноги, а точну причину смерті встановлюватимуть судово-медичні експерти.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.