Щонайменше трьох закатованих до смерті мешканців Сумщини знайшли в Конотопському районі.
Про це повідомив голова Сумської військової адміністрації Дмитро Живицький.
Фото: Генеральна прокуратура України
Посадовець зазначив, що Конотопський район продовжує оговтуватися від навали російських окупантів.
“На місцях колишніх стоянок ворога вже знайшли щонайменше трьох закатованих українців. Мирних мешканців”, – написав Живицький.
Крім того, у Генеральній прокуратурі повідомили, що розпочали кримінальне провадження через катування та розстріл мирного жителя Сумської області. Подію кваліфікували за статтею про порушення законів та звичаїв війни.
“Військовослужбовці збройних сил РФ, у порушення вимог Женевської конвенції про захист цивільного населення, під час окупації Конотопського району затримали місцевого жителя, зв’язали та катували, після чого вистрілили в груди”, – розповіли сліді.
Тіло вбитого чоловіка російські окупанти залишили на околиці села Сім’янівка, поруч лежав його український паспорт.
Раніше ZMINA повідомляла, що 1 квітня в місті Тростянець, що на Сумщині, після звільнення від російських окупантів правоохоронці виявили два тіла закатованих місцевих мешканців.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.