На Софійській площі в Києві митці зачитували листи підтримки бранцям Кремля
У Києві на Софійській площі в Міжнародний день ув’язненого автора відбулася четверта правозахисна акція “Порожні стільці” на підтримку незаконно затриманих Росією громадян України в тимчасово окупованих Криму, частинах Донецької та Луганської областей.
Про це повідомляє кореспондент видання ZMINA.
За даними Центру громадянських свобод, наразі щонайменше 300 українців перебувають у полоні в ОРДЛО. Утім, точна цифра невідома. Водночас у в’язницях Російської Федерації та Криму утримують близько 127 громадян України за політичними та релігійними мотивами. Більшість із них – кримські татари.
Серед ув’язнених у тимчасово окупованому Криму – колишній журналіст, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, журналісти Владислав Єсипенко та Олексій Бессарабов, а також громадянські журналісти Сервер Мустафаєв, Асан Ахтемов, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв та Амет Сулейманов.
Під час заходу українські письменники, митці та журналісти розповідали історії про політв’язнів і зачитували листи, які вони їм написали.
“Я написала листа Наріману Джелялову. Ось він, дорогий. Молодий чоловік із сім’єю. Варто йому було опинитися на Кримській платформі, як його одразу ж арештували й пришили білими нитками кримінальну справу. Його мають звільнити та повернути додому”, – сказала акторка та телеведуча Наталя Сумська.
Організатори заходу мали на меті нагадати українцям і світовій спільноті про справи громадян України, незаконно ув’язнених у Росії та Криму з політичних та релігійних мотивів. Вони також закликали представників влади використати кожну можливість для їхнього звільнення.
У заході взяли участь письменник, президент Українського ПЕН Андрій Курков, акторка і телеведуча Наталя Сумська, акторка Римма Зюбіна, співачка Христина Соловій, журналістка, продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська, письменниця та кінорежисерка Ірина Цілик, журналіст, колишній політв’язень Микола Семена.
Цю акцію започаткував Міжнародний ПЕН наприкінці 1980-х років. Цьогоріч захід організували Український ПЕН і Центр громадянських свобод.