На прибережній забудові на Осокорках побили екоактивіста
6 грудня на столичних Осокорках біля забудови електричної підстанції на прибережній зоні озера Тягле охоронці будівництва напали на екоактивіста.
Про це повідомив сам потерпілий Ілля Станіславський на своїй фейсбук-сторінці.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1088254158172914&id=100009650198941
“Розбили ніс, вибивали телефон, пошкодили фотоапарат та погрожували втопити. Спочатку мотивація охорони була, що я начебто головою бився об огорожу будівництва, потім хотів перелізти через огорожу (це з фотоапаратом, штативом та зимовою курткою). Ввечері нова версія – каміння кидав. Але жодних доказів, фото чи відео ніхто не показав”, – написав активіст.
Він виклав відео, де за межами безпосереднього будівництва і за парканом від нього вимагають прибрати телефон, тобто не проводити знімання, інакше телефон викинуть у воду. Сам Ілля там відповідає, що не збирається заходити безпосередньо на будівництво і вимагає викликати поліцію.
https://www.facebook.com/100009650198941/videos/pcb.1088254158172914/1088248941506769/?type=3&theater
Також активіст зазначає, що до нього був застосований психологічний тиск, його змусили лежати з розбитим носом на землі, сидіти на холодному піску, а також що намагалися силою заштовхати на територію будівництва “для розправи”.
У коментарі ЧЕСНО Ілля повідомив, що приїхав моніторити ситуацію і на фотоапарат знімав техніку, яка заїжджає на будівництво.
“Охоронцям це не сподобалося, вони почали звинувачувати мене в тому, що я планую ламати паркан. Неофіційні охоронці, у спортивній формі й кедах, вискочили з-за паркана, повалили мене на землю, розбили мені ніс, погрожували втопити в озері. Коли приїхала поліція, людина, яка мене била, сказала, що я сам бився головою об паркан. Я написав заяву про побиття та зняв побої”, – розповів активіст.
Місцеві екозахисники активізувалися, коли побачили, що 3 грудня тут, за кількадесят метрів від води, відновилося будівництво електричної підстанції, яке було зупинене минулого року через протести активістів і втручання київської влади.
Відновити будівництво столичному забудовникові “Аркада” (ТОВ “Контактбудсервіс”) дозволив Верховний Суд рішенням за 8 жовтня. Раніше, в травні, активісти ГО “Екопарк Осокорки” домоглися в Апеляційному адмінсуді Києва заборони будівництва підстанції на озерах.
Наразі активісти готують новий позов, вказуючи, що не можна забудовувати прибережно-захисну смугу.
Забудовник зі свого боку пояснює, що чинна підстанція в Дарницькому районі застаріла та перевантажена, тож без нової є ризики, що великий масив залишиться без електропостачання.
“Зважаючи на важливість спорудження цього технологічного об’єкта, закликаємо киян та мешканців Дарницького району втриматися від будь-яких радикальних дій, що перешкоджатимуть законному будівництву електропідстанції ПС110/10 на Осокорках”, – йдеться в повідомленні пресслужби забудовника.
Водночас цю електростанцію “Аркада” планувала експлуатувати для збудованих нею раніше житлових комплексів, а також тих, які ще не збудовані. Зокрема, спірної “Патріотики на озерах”.
Після тривалих акцій протесту щодо забудови озер 25-поверховими 43 висотками Київрада, в січні 2019-го, розірвала угоду оренди землі із забудовником. Зараз триває оскарження розірвання угоди в судах.
У липні Київрада підтримала рішення про занесення озера Тягле та території навколо нього до природно-заповідного фонду. Активісти не перший рік домагаються створення на цій території екопарку.