На окупованих та деокупованих територіях України поліція зафіксувала понад сотню місць незаконного утримання цивільних

Дата: 01 Березня 2025
A+ A- Підписатися

На окупованих та деокупованих територіях України поліція зафіксувала 108 місць незаконного утримання цивільних громадян, влаштованих росіянами.

Про це повідомили в РБК-Україна із посиланням на Максима Цуцкірідзе, першого заступника голови Нацполіції – начальника Головного слідчого управління Нацполіції.

Ілюстраційне зображення. Фото: Ґвара медіа

“Місця утримання є не тільки на окупованих територіях України. В Росію також вивозяться наші громадяни, там утримуються. Офіційно там загинуло майже 200 осіб. А на нашій території, на окупованих і деокупованих територіях, ми фіксуємо 108 місць утримання. Жахливі місця, чесно кажучи. Звичайно, вони різняться між собою, тому що росіяни вибирали різні приміщення. Це і підвали, погреби, школи, тваринні ферми“, – сказав він.

Крім того, за словами посадовця, людей утримували і жорстоко катували також у школах,  котельнях, продуктових магазинах – всюди, де на вікнах знаходили решітки.

Слідчі також зафіксували 66 місць незаконного утримання цивільних на деокупованій території.

“Ми там просто жахалися, коли знаходили протигази, засоби для польового зв’язку, якими вони били людей струмом. Ми знаходили вибиті зуби, кулі в стінах”, – констатував Цуцкірідзе.

Зокрема, він розповів історію 70-річного дідуся із захопленого росіянами села: “В один з днів до нього приїхало два окупанти, чомусь вони вигадали, що він коригує вогонь наших воїнів. Його забрали, приїхали в окупований відділок поліції. Посадили за стіл, сказали покласти руки на стіл і залізною трубою йому зламали обидві руки. Потім встромили йому під лопатки в спину спиці від велосипеда”.

На щастя, дідусь вижив і дає покази, додав поліцейський.

За словами посадовця, таких історій безліч: український поліціянт, який відмовився переходити на бік ворога. Його окупанти утримували в Оленці, а потім обміняли. Моряк з Олешок, що не хотів обмінювати український паспорт на російський і багато інших, кого катували та намагалися зламати морально росіяни.

Цуцкірідзе зауважив, що нині в Україні зниклими безвісти вважаються майже 70 тисяч осіб.

“Ми маємо велику кількість безвісти зниклих осіб, цифра близько 70 тисяч. Зараз у нас близько 5 тисяч тіл – це як цивільних, так і військовослужбовців, які ми знаходили, отримували за обміном”, – зазначив він.

Цуцкірідзе  наголосив, що ідентифікація невпізнаних тіл на сьогодні є пріоритетним завданням для Національної поліції.

“Методи та механізми для їх ідентифікації слідчі та криміналісти застосовують різні, зважаючи на індивідуальні обставини. На сьогодні найдієвішим з них є ідентифікація по ДНК. Цей метод застосовується нами практично в усіх випадках роботи з тілами загиблих осіб”, зазначив посадовець.

Нагадаємо, раніше ZMINA писала про те, як притягнути РФ до відповідальності за катування цивільних як за злочин проти людяності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter