На окуповану територію Запорізької області росіяни звозять медиків з Карелії – ЦНС

Дата: 15 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Через брак кадрів на тимчасово окуповані території загарбники продовжують завозити медичні бригади з території РФ. Зокрема, до Запорізької області прибули медики з Карелії.

Про це повідомляє Центр національного спротиву. 

Фото: АрміяInform

Робота анестезіологів, хірургів-онкологів, лікарів УЗД-діагностики та терапевтів відбувається на ротаційній основі з виплатами премії.

Водночас якість та доступність медичних послуг для місцевого населення залишається на критично низькому рівні. В усіх лікарнях на окупованій території діє розпорядження щодо пріоритетного обслуговування російських військових.

“Навіть при наданні екстреної допомоги перевага надається росіянам. Через це в тимчасово окупованих регіонах критична ситуація на фоні загострення епідеміологічної ситуації та гуманітарної кризи загалом. Смертність серед цивільного населення суттєво зростає”, – пише “Спротив”.

Український рух спротиву отримав списки всіх медичних груп, які прибули на територію України з РФ.

Нагадаємо, що на окупованій російськими військовими частині території Запорізької області обмежують право людей на отримання медичної допомоги, наприклад видаючи ліки лише за російським паспортом. Обмеження, за даними українських посадовців, стосуються навіть життєво необхідних препаратів, як-от інсулін, гормон щитоподібної залози та інші. 

У ЦНС такий тиск пов’язують з бажанням росіян роздати якомога більше власних паспортів на окупованих територіях. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter