29 квітня на території Бучанського району правоохоронці виявили яму з тілами трьох чоловіків, яких солдати російської федерації катували, а потім убили.
Про це повідомив начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов.
Знімок з екрана відео Нацполіції Київщини
“Жертв катували тривалий період часу, бо весь одяг у них в крові. Кожна кінцівка має кульове наскрізне поранення… На останок кожному із чоловіків стріляли у вухо… Це чергове масове поховання, яке зробили окупанти на території Бучанського району, того багатостраждального району, де вбили і закатували вже більше тисячі громадян”, – йдеться у повідомленні.
За даними поліції, місце захоронення розташоване у лісосмузі поряд із селом Мироцьке.
Жертвам зв’язували руки, намотували на обличчя тканину та скотч, аби закрити очі, у деяких чоловіків в роті були кляпи. На трупах присутні сліди тортур, а також вогнепальні постріли в різні частини тіла.
За попередніми даними окупанти намагались приховати сліди знущань з українців, тому скинули тіла в яму і засипали землею.
Поліція Київщини вже провела огляд тіл, але ідентифікувати особи загиблих поки не вдалося, адже обличчя чоловіків спотворені катуваннями. Нині тіла загиблих скерували на судово-медичну експертизу.
За словами начальника поліції Київщини, загалом на території області слідчі оглянули 1202 тіла цивільних громадян, убитих російськими окупантами.
Раніше ZMINA
повідомляла, що в Бучі майже завершили збір та ексгумацію тіл померлих під час тимчасової окупації міста російськими військами. Станом на 23 квітня правоохоронці виявили 412 загиблих.
Як відомо, коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.