На Київщині виявили тіла ще трьох цивільних жертв: військові РФ убили їх пострілами в голову

Дата: 09 Травня 2022
A+ A- Підписатися
Українські правоохоронці продовжують документувати злочини, скоєні російськими військовослужбовцями, які вони чинили під час окупації Київської області. Так, поблизу Макарова виявили поховання трьох цивільних, убитих пострілами в голову.
 
Про це в телеграмі повідомляє Офіс генпрокурора.
 

“Під час проведення слідчих дій поблизу смт Макарів на узбіччі автодороги виявлено поховання трьох цивільних осіб. За попередньою інформацією, військовослужбовці збройних сил РФ під час окупації населеного пункту пострілами в голову вбили трьох чоловіків”, – йдеться в повідомленні.

За процесуального керівництва Києво-Святошинської окружної прокуратури правоохоронці розслідують ці злочини в межах кримінального провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни частини 2 статті 438 Кримінального кодексу України. Найсуворіша санкція статті передбачає довічне ув’язнення.

Раніше ZMINA повідомляла, що 2 травня в селі Калинівка Макарівської ОТГ Бучанського району Київщини під час проведення слідчих дій, правоохоронці виявили поховання двох чоловіків зі слідами катувань.

Крім того, 3 травня також у Київській області правоохоронці виявили тіла вбитих російськими військовими чотирьох мирних жителів, серед них – 10-річна дитина.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter