На Київщині росіяни викрали 400 цивільних – депутатка Смаглюк

Дата: 13 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Команда народної депутатки Ольги Смаглюк склала єдиний список цивільних заручників Київщини, використавши дані Нацполіції, СБУ та місцевих громад. За цими підрахунками, бранцями кремля стали 400 осіб, зокрема понад 70 потерпілих лише в Бучанській громаді. 

Про це виданню ZMINA розповіла народна депутатка від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк.

Дані про цивільних заручників надходили переважно від родичів. Спочатку ми не знали, скільки всього людей викрали, а скільки зникли безвісти. Моя команда “вручну” перерахувала кількість зниклих цивільних на Київщині. Вони брали дані з Нацполіції, СБУ та в місцевих громадах. Наприклад, у Бучанській громаді ми нарахували більш ніж 70 осіб. Ми склали всі списки зниклих або викрадених до купи, і в нас вийшло 400 осіб лише на Київщині”, – розповіла депутатка.

Вона додала, що місце перебування більшості з цих людей вдалося встановити й дізнатися, що вони живі. Втім, є й такі, які досі вважаються безвісти зниклими.

Усі ці списки команда депутатки переклала іноземними мовами та надіслала до Ватикану, Туреччини, низки посольств, а також до українського МЗС. Це зробили для того, щоб порушити на міжнародному рівні питання про звільнення цивільних заручників з російських в’язниць.

По-перше, для висвітлення теми українських бранців ми залучаємо міжнародні ЗМІ (норвезьке та французьке телебачення). По-друге, звертаємося через МЗС до наших посольств за кордоном, щоб вони просували цю тему. Зараз налагоджуємо співпрацю з українською послинею в Болгарії Олесею Ілащук, яка погодилася допомогти з висвітленням питання бранців кремля в Болгарії та Греції”, – поділилася депутатка.

Нагадаємо, за даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, станом на початок липня в російському полоні перебували близько 25 тисяч цивільних заручників. За півтора року війни вдалося повернути додому 2576 громадян України, з яких 144 цивільних.


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує насильницькі зникнення, затримання та викрадення цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Якщо ваші рідні зникли або ви маєте побоювання, що їх могли викрасти, – напишіть, будь ласка, на нашу електронну адресу es@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, а також міжнародних організацій для внесення ними інформації до періодичних звітів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного кримінального суду, тощо для  документування та подальшого розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні й притягнення винних до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter