На Київщині охоронці не пустили журналістку до сільради

Дата: 04 Червня 2020
A+ A- Підписатися

У селі Гатне, що на Київщині, охоронці сільської ради фізично обмежували журналістці-фрилансерці Таїсії Кутузовій доступ до приміщення сільради. 

Про це повідомляє ІМІ.

Трейлер фільму “Ти, бл*, рота закрий”, що розповідає про місцевого активіста Сергія Чагарова

Кутузова, яка є режисеркою фільму “Ти, бл*, рота закрий”, що розповідає про місцевого активіста Сергія Чагарова, знімала в селі репортаж про активіста і хотіла потрапити разом з ним на одну зустріч у сільраді. Водночас двоє охоронців, які стояли біля входу до сільради, не пустили її в приміщення. На запитання про підстави обмеження доступу та рішення сільради щодо таких обмежень охоронці мотивували недопуск “карантином”. 

“Я представилася, показала журналістське посвідчення охоронцям і попросила пропустити мене всередину будівлі. Охоронці відмовилися це зробити й фізично обмежували доступ до приміщення сільської ради. Я наголосила, що таким чином вони перешкоджають моїй професійній журналістській діяльності”, – розповіла Таїсія Кутузова.

Пізніше із сільради вийшов в.о. сільського голови Петро Дроща і дозволив зайти до приміщення виключно на сесію сільради. Водночас він наполіг, щоб журналістка записалася на сесію.

“Можновладець був переконаний, що він визначає, як має діяти або не діяти закон: кому і коли можна заходити. Ні він, ні охоронець не показали мені жодного документа, яким вони мотивують свої рішення. Ані охоронці, ані працівники сільської ради не повідомили, на яких підставах вони обмежують мені доступ до приміщення”, – розповіла журналістка.

Коли охоронці дозволили журналістці зайти до сільради, вона відмовилася це робити, “оскільки продовжувала виконувати свої журналістські обов’язки та знімала репортаж про Сергія Чагарова”. 

Поліція, яка прибула на місце події, просила пояснити недопуск – працівниця сільради винесла рішення Гатненської сільської ради від 20 березня. У рішенні, розповіла журналістка, йдеться виключно про обмеження перебування під час проведення пленарних засідань сесії VІІ скликання Гатненської сільської ради, зокрема 49-ї, та засідань виконавчого комітету (не більш ніж троє громадян). Крім того, його положення не поширюються на журналістів і їхнє перебування в приміщенні сільської ради поза межами проведення сесій.

Нагадаємо, що “Ти, бл*, рота закрий” – це короткий документальний нарис із життя Сергія Чагарова, його побуту, вчинків, кроків, контактів із місцевою владою та поліцією, а також реакції, яку він викликає в посадовців. Фільм у березні минулого року презентувала в межах кінофестивалю Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA сама режисерка та продюсерка і журналістка Центру прав людини ZMINA Єлизавета Сокуренко.

Раніше ZMINA докладно розповідала, з чим бореться в рідному селі активіст Чагаров. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: