На Херсонщині росіяни обстріляли колону цивільних машин, відомо про 5 загиблих
“7 жовтня близько 8 ранку російські військові із невстановленого літака обстріляли колону цивільних авто. Вони стояли в черзі на понтонну переправу на лівий берег річки Дніпро біля Дар’ївського мосту на Херсонщині. Поліція відкрила кримінальне провадження про порушення військовими РФ законів та звичаїв війни”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що люди почули звук літака в повітрі та побачили, як він при розвороті здійснив випуск снарядів. Внаслідок обстрілу відбулося пряме влучання невстановленого снаряда, ймовірно ракети, в мікроавтобус. Там загинули щонайменше п’ятеро людей та п’ятеро зазнали поранень.
Інформація про остаточну кількість загиблих та постраждалих, пошкодження цивільної інфраструктури та транспортних засобів встановлюється.
Раніше ZMINA повідомляла, що у Куп’янському районі поблизу села Курилівка на Харківщині, виявили обстріляну колону з автомобілями, де перебували цивільні, які намагалися виїхати від обстрілів. Загинули щонайменше 24 людей, з яких 13 дітей.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.