На Херсонщині російські військові захопили дві приватні бази відпочинку та кажуть, що скоро ті стануть їхньою власністю
У тимчасово окупованому російськими військами Генічеському районі на Херсонщині окупанти захоплюють приватну власність.
Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Омбудсман не зазначила, коли саме, однак розповіла, що російські військові захопили дві приватні бази відпочинку “Білий Лебідь” та “Arabatka.club” в селі Генічеська Гірка. Населений пункт розташований за 5 кілометрів на південь від міста Генічеськ, яке також тимчасово контролюють ворожі війська, біля в’їзду на Арабатську Стрілку.
За даними Денісової, росіяни заборонили місцевим охоронцям впускати до баз людей, погрожуючи тим, що “вже найближчим часом ці території стануть російською власністю”.
Уповноважена наполягає, що російські військові готуються провести туристичний сезон під дулами автоматів. При цьому населений пункт межує з окупованим Кримом, а тому існує небезпека, що винищувачі, військові гелікоптери та ракети, випущені звідти, наражатимуть на небезпеку “відпочивальників”.
“Самі рашисти у військовій формі виставляють на своїх сторінках у соціальних мережах пости про те, як вони гріються під сонцем на березі Азовського моря”, – каже Омбудсман.
Раніше у місцевих телеграм-каналах повідомляли про викрадення у Генічеській Гірці родини Любові та Ігоря Князєвих. Однією з ймовірних причин їхнього викрадення називали бізнес-інтереси.
Нагадаємо, що нещодавно російські військові захопили приватну типографію в Херсоні та заявили про плани її “націоналізувати”. Власники підприємства зникли після початку російського вторгнення.
Порушення права власності, погрози щодо вилучення приватної власності й терор є порушенням статей 31, 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни та воєнним злочином.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Фотографія обкладинки: Arabatka.ua