На Харківщині знаходять тіла російських військових, ймовірно, вбитих своїми ж за дезертирство

Дата: 20 Травня 2022
A+ A- Підписатися

На Харківщині у селі Мала Рогань, звільненому від російських військових, знаходять тіла окупантів з вогнепальними пораненнями, у деяких з них зв’язані руки.

Про це повідомляє “Суспільне Харків”. 

Фото: “Суспільне Харків”

Одне тіло зі зв’язаними руками та вогнепальним пораненням голови знайшли на вулиці, на якій живе місцевий пенсіонер Олексій. Він розповідає, що росіяни у його дворі ставили техніку, аби гатити по Харкову. Будинок чоловіка ледь не завалив танк, коли вчергове паркувався. 

“Він заїжджав. Просто ставив на моєму подвір’ї й ховався від Харкова, бо там стояли наші. Отам на бугрі наші стояли, а тут (російські військові. – Ред.) ховалися за хатами… Тобто вони ховалися у дворах людських. За спинами звикли ховатися, за спинами дітей та жінок, так і ховаються”, – розповідає він.

Тіло зі зв’язаними руками лежало у колодязі разом з іншим тілом російського військового. Обидва вони – танкісти. Колодязь росіяни присипали піском. 

За словами офіцера Оперативного угруповання військ “Харків” Антона Іваннікова, окупанти могли вбити одного зі своїх солдатів за спробу дезертирства. 

На сусідній від колодязя з двома тілами вулиці знайшли інше поховання. Там лежали п’ятеро російських військових. 

“Яма була засипана і ще спалена, з російськими військовими. Я можу пояснити це одним: цих дезертирів скинули у яму, спалили, щоб ніхто не впізнав”, – каже Іванніков. 

Фото: “Суспільне Харків”

Тіла знайдених російських військових нині складають у мішки й відвозять на експертизу, аби спробувати встановити точну причину смерті. Також мають взяти зразки генетичного матеріалу для подальших порівнянь у разі запиту російської сторони.

За особистими речами, каже Іванніков, ідентифікувати вдається не більше 10–15% тіл. За три дні роботи у Малій Рогані українські військові провели ексгумацію 12 вбитих окупантів. Їх можуть обміняти як на загиблих українських військових, так і на живих — тих, хто потрапив у полон.

Нагадаємо, що “Укрзалізниця” відповідно до норм міжнародного гуманітарного права вже третій місяць зберігає сотні тіл російських солдатів у рефрижераторних вагонах і хоче повернути їх матерям та дружинам вбитих. Однак досі зрушень у цьому питанні немає. 

Президент України Володимир Зеленський, розмовляючи з журналістами опозиційних російських видань у березні, казав, що влада Росії не цікавиться питанням вивезення тіл.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: