На Харківщині відкрили два центри підтримки, куди можуть звернутися постраждалі від домашнього насильства
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2024/02/3-1280x851-2dc2.jpg)
“У Харківському та Богодухівському районах відкрилися денні Центри допомоги постраждалим від домашнього насильства… Стартувати закладам соціальної підтримки вдалося за допомогою Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні UNFPA”, – йдеться у повідомленні.
Центр у Черемушному на Богодухівщині може вмістити до восьми людей. Тут є кімнати для відпочинку, в тому числі для мам із дітьми, кухня, ванна, санвузол, а також кабінет психолога. За необхідності відвідувачі можуть попрацювати – облаштовані робочі місця з доступом в інтернет.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2024/02/2-1280x852-6171.jpg)
У селищі Докучаєвському Роганської громади постраждалі від сімейного насильства можуть проконсультуватися з психологом, а також отримати послугу соціального супроводу.
Як зазначили в ОВА, наразі в області працюють 24 спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства, обумовленого гендерною ознакою. Десять з них утворені за підтримки UNFPA у 2023 році.
“Фонд ООН в галузі народонаселення планує поширювати свої сервіси у Харківській області, це є одним із наших основних пріоритетів. Також плануємо направити свої зусилля в напрямку репродуктивного здоров’я та забезпечувати жителів населених пунктів області мобільними клініками”, – сказав представник UNPFA в Україні Массімо Діана.
Нагадаємо, у 2024 році в чотирьох громадах Київської області планують відкрити нові шелтери й спеціалізовані служби для постраждалих від домашнього насильства.
Раніше ZMINA повідомляла, що за минулий рік, у порівнянні з 2021-м та 2022-м, в Україні побільшало кримінальних справ за статтею про домашнє насильство – їхня кількість складала 3622.