На Харківщині відкрили два центри підтримки, куди можуть звернутися постраждалі від домашнього насильства

Дата: 09 Лютого 2024
A+ A- Підписатися
У кількох районах Харківської області за підтримки ООН відкрили заклади соціальної підтримки для людей, які постраждали від домашнього насильства.
 
Про це повідомили у пресслужбі Харківської ОВА.
 

“У Харківському та Богодухівському районах відкрилися денні Центри допомоги постраждалим від домашнього насильства… Стартувати закладам соціальної підтримки вдалося за допомогою Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні UNFPA”, – йдеться у повідомленні.

Центр у Черемушному на Богодухівщині може вмістити до восьми людей. Тут є кімнати для відпочинку, в тому числі для мам із дітьми, кухня, ванна, санвузол, а також кабінет психолога. За необхідності відвідувачі можуть попрацювати – облаштовані робочі місця з доступом в інтернет.

У селищі Докучаєвському Роганської громади постраждалі від сімейного насильства можуть проконсультуватися з психологом, а також отримати послугу соціального супроводу.

Як зазначили в ОВА, наразі в області працюють 24 спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства, обумовленого гендерною ознакою. Десять з них утворені за підтримки UNFPA у 2023 році.

“Фонд ООН в галузі народонаселення планує поширювати свої сервіси у Харківській області, це є одним із наших основних пріоритетів. Також плануємо направити свої зусилля в напрямку репродуктивного здоров’я та забезпечувати жителів населених пунктів області мобільними клініками”, – сказав представник UNPFA в Україні Массімо Діана.

Нагадаємо, у 2024 році в чотирьох громадах Київської області планують відкрити нові шелтери й спеціалізовані служби для постраждалих від домашнього насильства.

Раніше ZMINA повідомляла, що за минулий рік, у порівнянні з 2021-м та 2022-м, в Україні побільшало кримінальних справ за статтею про домашнє насильство – їхня кількість складала 3622. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter