На Харківщині ухвалили рішення про відновлення офлайн-навчання

Дата: 07 Липня 2023
A+ A- Підписатися

7 липня, у пʼятницю, Рада оборони на Харківщині ухвалила рішення відновити офлайн-навчання у навчальних закладах, де є облаштоване укриття.

Про це повідомив очільник Харківської області Олег Синєгубов.

Фото: Getty Images

“Офлайн-навчання буде можливим лише за умови наявності в закладі освіти спеціалізованого укриття, що відповідає вимогам законодавства, готовності системи оповіщення та іншого. За умови реалізації цих заходів – засновники закладів освіти та їхні керівники мають визначити формат навчання у своїх закладах”, – пояснив Синєгубов.

Рішення Ради оборони стосується дошкільної, шкільної, фахової, передвищої, вищої освіти.

Голова Харківської ОВА наголосив, що наявність спеціальних укриттів, що відповідають вимогам ДБН, готовність системи оповіщення, визначення шляхів евакуації, створення запасів води та медикаментів, проведення уроків безпеки щодо дій у разі повітряної тривоги є обовʼязковою вимогою.

“Безпека людей – перш за все”, – підсумував він.

Раніше ZMINA писала, що внаслідок повномасштабної війни Росії проти України 1,6 мільйона українських школярів були вимушені перейти на дистанційне навчання. Однак третина учнів не може повноцінно навчатися через відсутність технічних засобів чи звʼязку. 

Так, для онлайн-навчання учням із вразливих груп населення не вистачає 200 тисяч девайсів, а вчителям – 80 тисяч.

Нагадаємо, що Державна служба якості освіти вважає оптимальним варіантом розвʼязання проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через COVID-19 і війну, запровадження 12-річної системи освіти з 2024 року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter