На Харківщині російські військові минулої доби обстріляли всі населені пункти Дергачівської громади
На Харківщині 9 червня під обстрілами російських військових знаходились всі населені пункти Дергачівської громади.
Про це розповів голова громади В’ячеслав Задоренко.
Обстрілювали громаду з різних видів зброї. Від бомбардувань найбільше постраждали Слатине, Прудянка, Цупівка, Дубівка, Дементіївка, Великі Проходи, Питомник та Руська Лозова.
Досі залишаються окупованими Козачолопанський, Проходівський старостинські округи, більша частина Токарівського округу та половина Цупівки.
“Ситуація на лінії фронту залишається стабільно напруженою. Збройні сили України намагаються вибити окупантів із зайнятих позицій”, – зазначив Задоренко.
10 червня у Дергачівській міській раді повідомили про серйозне пошкодження газової мережі внаслідок російських обстрілів. Через це газопостачання на більшій частині території міста та у прилеглих селах припинили.
Загалом на Харківщині минулої доби рятувальники ліквідували два десятки пожеж, спричинених ворожими обстрілами. Займання трапились у Новобаварському (2), Шевченківському (1) районах Харкова, а також Чугуївському (9), Ізюмському (1), Богодухівському (3) та Харківському (4) районах області.
За даними начальника слідчого управління поліції Харківщини Сергія Болвінова, минулої ночі внаслідок обстрілів загинули двоє цивільних. Від початку повномасштабного вторгнення у регіоні відомо про 823 загиблих.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.