У Циркунах під Харковом 74-річний чоловік підірвався на міні
19 червня у селищі Циркуни 74-річний чоловік підірвався на міні.
Про це повідомив голова ХОВА Олег Синєгубов.
“У с. Циркуни Харківського району місцевий чоловік 74 років підірвався на російській міні. Госпіталізований з пораненнями. Вкотре закликаю усіх бути обачними – ворог підступно дистанційно мінує великі території далеко від лінії фронту. Не перебувайте без нагальної потреби в полях, на узбіччях доріг, не відвідуйте лісосмуги”, – закликав Синєгубов.
Також він повідомив, що в місті Люботин ворог завдав ракетного удару по закладу освіти. За попередньою інформацією, постраждалих немає. В Богодухівському районі обстріляне с. Баранівка, пошкоджено приватний будинок. Обстрілів зазнала також і Мала Данилівка. У Балаклії внаслідок обстрілів 2 людей поранені, в селі Іванівка Ізюмського району – 3, в тому числі діти 13 та 14 років.
У Ізюмському районі досі триває ліквідація пожежі на нафтопереробному підприємстві, яке зазнало удару російських окупантів 18 червня.
Обстрілів зазнав Чугуїв – один постраждалий. У Первомайському Лозівського району поранена дитина 13 років. У Шевченковому Куп’янського району також один постраждалий.
За інформацією Синєгубова, на лінії зіткнення у Харківській області ворог переважно сконцентрований на обороні. Українські військові надійно тримають свої позиції.
Сотні мирних жителів загинули в Харкові внаслідок невибіркових обстрілів Росією з використанням заборонених касетних боєприпасів та неточних ракет, що є воєнним злочином. 18 червня у регіоні від російських обстрілів загинула одна людина, а ще п’ятеро отримали поранення.
Нагадаємо, що село Циркуни, що розташоване всього за 2 км від Харкова і в 30 км від кордону РФ, російські війська зайняли у перший день великої війни.
Кореспондент ZMINA побував у населеному пункті та дізнався про викрадення росіянами дев’ятьох чоловіків, доля яких досі лишається невідомою.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.