На Донеччині та Луганщині минулої доби російські військові вбили щонайменше п’ятьох цивільних

Дата: 11 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Внаслідок обстрілів російських військових 10 червня у Донецькій та Луганській областях загинули щонайменше п’ятеро цивільних. 

Про це повідомили голови тамтешніх ОВА Сергій Гайдай та Павло Кириленко

Фото: телеграм-канал Сергія Гайдая

На Луганщині росіяни гатили вогнеметною системою по Врубівці, увійшли в Оріхове та штурмують Сєвєродонецьк. За словами Гайдая, інформація щодо кількості жертв у Врубівці уточнюється. Окрім загиблих ще п’ятьох поранених за останні дні жителів Лисичанська доставили до лікарень Дніпра та Львова.

Від початку повномасштабного вторгнення у регіоні загинули 354 людини.

Значних руйнувань обстріли російських військових завдали й інфраструктурі. Так, вцілілих промислових об’єктів в Рубіжному, Попасній, Лисичанську та Сєвєродонецьку, за даними Гайдая, не залишилось взагалі.

“Тисячі сєвєродончан мріють повернутися і перетнути першу прохідну «Азоту», однак ворог руйнує і саме місто, і хімічну галузь. Вчора під час чергового обстрілу пошкоджено залізничне депо об’єднання. До цього – декілька промислових цехів. Також зафіксовані влучання в будівлі цегляного та дослідницького заводів. У Лисичанську ворожі снаряди влучили на територію склозаводу. Крім того, у цьому місті обстрілами пошкоджено школу та кулінарний ліцей”, – розповів посадовець. 

Наслідки російських обстрілів на Донеччині. Фото: фейсбук-сторінка Павла Кириленка

Щодо Донеччини, то минулої доби росіяни обстрілювали Костянтинівку та Гірник, де вбили двох людей. 

Також у Миколаївці обстріляли житловий будинок, мешканцю якого осколком відсікло руку. За попередньою інформацією, у дім влучив снаряд з РСЗВ “Торнадо”.

Від початку вторгнення внаслідок обстрілів та бомбардувань у регіоні загинули 491 мирна людина, а поранені ще 1264. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Як відомо, 9 червня на Донеччині внаслідок російських обстрілів загинули троє цивільних, а на Луганщині доба минула без людських втрат. 

 

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Фотографія обкладинки: Донецька ОВА 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter